Gigantyczna „czarna skrzynka” Ziemi, zbierze całą wiedzę na temat zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: earthsblackbox

Gigantyczne stalowe pudło umieszczone na równinie w australijskim stanie Tasmania będzie rejestrować każde nowe badanie w dziedzinie zmian klimatu. Dzięki grubym stalowym ścianom, magazynom baterii i panelom słonecznym, konstrukcja wielkości autobusu miejskiego ma przetrwać każdy kryzys klimatyczny i udostępnić wiedzę na temat zmian klimatu, przyszłym pokoleniom.

 

Twórcy tej "czarnej skrzynki" wierzą, że wyjaśni on przyszłym cywilizacjom, w jaki sposób klimat naszej planety zmieniał się na przestrzeni lat. Chociaż jej budowa nie zostanie zakończona do przyszłego roku, zamontowane w niej dyski twarde rozpoczęły rejestrowanie badań naukowych, w oparciu o specjalistyczne algorytmy.

 

Stalowy monolit będzie dokumentował wszystkie debaty naukowe i zagadnienia związane z klimatem z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w tym zmiany temperatury lądów i mórz, zakwaszenie oceanów, ilość gazów cieplarnianych w atmosferze, populację ludzką, zużycie energii, wydatki wojskowe i zmiany polityki.

 

 

Twórcy szacują, że czarna skrzynka będzie w stanie przechowywać dane przez następne trzy do pięciu dekad. Wciąż zastanawiają się, kto będzie mógł korzystać z pudełka w odległej przyszłości, ponieważ uzyskanie do niego dostępu jest trudne i wymagałoby zaawansowanych technologii. Ma to być coś na kształt zaawansowanego Kamienia z Rosetty. Po aktywacji czarnej skrzynki, biblioteka danych klimatycznych zostanie udostępniona za pośrednictwem platformy internetowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Levi

Przetlumaczmy na polski.

Przetlumaczmy na polski. Wydano kupe kasy abydac zarobic producentom hw i sw. No i aby mieli z czego zyc ludzie selekcjonujacy dane do gromadzenia. Idea ograniczenia do danych pokazuje ze to przewal i propaganda

Portret użytkownika r.abin

Profesor Krawczuk (historyk)

Profesor Krawczuk (historyk) starożytności), zauważył - że im dalej od historycznego wydarzenia - tym więcej zdobywamy o nim rzetelnych danych. W świetle powyższego uważam, że "potomni" - będą mieli niezły "ubaw" (z tych danych)

Portret użytkownika r.abin

A co to za "dyski twarde" -

A co to za "dyski twarde" - zachowujące dane, dla przyszłych pokoleń. U mnie "na twardzielu", dane - najwyżej 10 lat wytrzymują. Dyski CD (podobno) mają trwałość 35 lat. Stanowczo polecam papirus - lub kamienne tablice (lub gliniane tabliczki). Tylko te zapisy - przetrwały wieki (a po dyskach i płytkach - śladu nie ma)

Skomentuj