Genetycy znaleźli sposób na zwiększenie długości życia ludzkiego do 800 lat

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Naukowcy znaleźli sposób na przedłużenie życia organizmów żywych. Zidentyfikowane mechanizmy mogą sprawić, że ludzie w przyszłości będą w stanie żyć do 800 lat, a może nawet dłużej. Naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Kalifornii ogłosili, że ​​udało im się już zwiększyć dziesięciokrotnie żywotność bakterii drożdży, a sposób, w jaki udało im się osiągnąć ten niesamowity wynik, może być stosowany u ludzi.

 

Cały sekret polega na usunięciu dwóch genów i zmniejszeniu spożycia kalorii.  Według informacji opublikowanych w czasopiśmie PLoS Genetics, naukowcy stworzyli bakterie drożdży, które miały ponad dziesięciokrotnie zwiększoną żywotność, bez istotnych działań niepożądanych. Metoda, która pozwoliła osiągnąć tak ważne wyniki, polegała na kombinacji zmian genetycznych i zmian w diecie. Dzięki tej metodzie, naukowcy zdołali okiełznać kontrolowanie życia i zdrowia na poziomie podstawowym u wszystkich żywych organizmów, czyli komórkowym.  

 

Szef zespołu badawczego, Walter Longa stwierdził, że to stworzenie podstaw przeprogramowania organizmu w celu przedłużenia jego życia. Drożdże piekarskie są jednymi z najbardziej zbadanych organizmów i najlepiej zrozumieć na ich przykładzie zmiany na poziomie cząsteczkowym i genetycznym.  Co ciekawe, mimo swej prostoty, drożdże doprowadziły do ​​odkrycia niektórych najważniejszych genów i ścieżek regulujących starzenie i choroby u myszy i innych ssaków. Grupa badawcza Waltera Longa planuje teraz dalszego badania w celu przedłużenie żywotności myszy.

 

W Ekwadorze trwają też badania populacji ludzkiej z formą mutacji genów analogiczną do tych opisanych w drożdżach. Naukowcy badają tych ludzi, ponieważ dzięki temu może uda się okiełznać mutację długowieczności bez poważnych deficytów wzrostu i innych problemów zdrowotnych, które identyfikowano w Ekwadorze.  Znalezienie leków przedłużyć żywotność człowieka bez skutków ubocznych, nie będzie łatwe, ale naukowcy znaleźli się bliżej niż kiedykolwiek, aby tego dokonać.

 

 

Źródła:

http://www.plosgenetics.org/article/info:doi/10.1371/journal.pgen.0040013

http://io9.com/345728/geneticists-discover-a-way-to-extend-lifespans-to-800-years

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika paranoja~~

mam nadzieje ze natura

mam nadzieje ze natura zweryfikuje dzialania szalencow .Czlowiek jest bezposrednio powiazany z natura i wszechswiatem i powinien zyc zgodnie z  ich prawami! Psychopaci w swej niepochamowanej chciwosci i pysze ,  niszcza Nasze  srodowisko naturalne obwiniajac o to niewinnych ludzi, a teraz dobrali sie do CZLOWIEKA!   w książce „You Gentiles” (1924) Maurice Samuel pisze:       „We wszystkim, jesteśmy niszczycielami – nawet w instrumentach destrukcji do których kierujemy się by poczuć ulgę… my Żydzi, my niszczyciele, zostaniemy nimi na zawsze. Nie ma takiej rzeczy którą mógłbyś zrobić by zaspokoić nasze zadania,potrzeby i wymagania. Będziemy zawsze niszczyć ponieważ chcemy tego świata tylko dla siebie.” (strona  155)                                                         

Portret użytkownika John Moll

Kto wie, jakbyśmy żyli 900

Kto wie, jakbyśmy żyli 900 lat może wszystko byłoby inne? Np. Skleroza dopadałaby w wieku 700 lat, na emeryturę moglibyśmy przejść dopiero mając 600 a alkohol byłby zabroniony do lat 180 Wink najgorzej zdecydowanie mieliby skazańcy, wyobraź sobie taką decyzję podjętą przez sąd: "Za kradzież oraz pobicie skazuję Cię na 300 lat więzienia" Wink

Skomentuj