Gdzie kupić używane książki?

Kategorie: 

Źródło: Whitepress

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupować używane książki. Warto tu wymienić takie jak ich niska cena lub możliwość nabycia bardzo rzadkich egzemplarzy. Miejscem, w którym można je nabyć jest nie tylko antykwariat internetowy. Podpowiadamy, gdzie kupować używane książki.

 

Zakupy stacjonarne

Standardowym i wciąż popularny sposobem na zdobywanie książek z drugie ręki są zakupy w antykwariatach stacjonarnych. Tego rodzaju miejsca mają swój niepowtarzalny klimat, który sprawia radość wszystkim molom książkowym. Buszowanie pomiędzy tysiącami powieści i innymi tytułami może sprawiać bardzo dużą frajdę. Zazwyczaj tego rodzaju miejsca cechują się doskonałą organizacją. Znajdujące się tam książki są posegregowane tematycznie, co ułatwia poszukiwanie interesujących daną osobę gatunków.

Wiele stacjonarnych antykwariatów sprzedaje wiekowe egzemplarze będące prawdziwymi białymi krukami. Odnalezienie takiego rzadkiego tomu sprawia ogrom radości i satysfakcji. Warto dodać, że takie miejsca dają możliwość szybkiego zakupu odpowiednich podręczników dla dzieci.

Antykwariaty internetowe

W dobie powszechnego dostępu do internetu, coraz więcej antykwariatów decyduje się na sprzedaż książek w sieci. Mało tego, wielu właścicieli takich biznesów rezygnuje ze sprzedaży stacjonarnej ze względu na bardzo wysokie koszta wynajmu lokali w atrakcyjnych punktach miast. Antykwariat internetowy daje możliwość błyskawicznego odnalezienia interesującej nas pozycji. W odróżnieniu od swoich stacjonarnych odpowiedników wyróżnia się nieco tańszymi cenami za książki. Taki stan rzeczy wynika z mniejszych kosztów prowadzenia działalności w sieci. Tego rodzaju antykwariaty posiadają rozbudowane i wygodne w użytkowaniu katalogi.

Ponadto osoby je prowadzące dają możliwość zamówienia i sprowadzenia konkretnej pozycji, której brakuje w ich aktualnym asortymencie. Antykwariaty w sieci kuszą wieloma promocjami, w tym darmowymi przesyłkami przy zakupach przekraczających określoną przez nich kwotę. Czas dostawy książek jest bardzo krótki, a osoba je zamawiająca nie musi wychodzić z domu i może się cieszyć z interesujących ją nabytków.

Inne sposoby kupowania książek

Antykwariat internetowy i jego stacjonarny odpowiednik to nie jedyne miejsca, w których można zdobyć używane książki. Kolejnym sposobem jest odwiedzanie grup tematycznych na forach oraz mediach społecznościowych. W ten sposób można nabyć bardzo ciekawe egzemplarze po naprawdę niskich cenach. Nierzadko książki bywają oddawane za darmo lub za symboliczne kwoty związane z kosztami ich przesyłki. Innym miejsce, w którym można nabyć używane książki jest pchli targ. To ponadczasowe wydarzenie przyciąga wielu zainteresowanych, a przeważnie podczas jego trwania można spotkać kilka stoisk z używanymi książkami.

Jest to dość losowy sposób, ponieważ kupujący nie ma pojęcia jakie egzemplarze będą się znajdowały w ofercie sprzedającego. Ma to jednak swój urok, a nierzadko jest to doskonała okazja do nabycia bardzo starej i wartościowej książki.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj