Foxconn dostarczył do chińskich fabryk 40 tysięcy robotów

Kategorie: 

Źródło: Mixabest/CC BY-SA 3.0

Chiny bardzo poważnie podchodzą do automatyzacji produkcji. Kolejne fabryki zaczynają rezygnować z ludzkich pracowników i zatrudniają roboty przemysłowe. Największy na świecie producent elektroniki i komponentów komputerowych, firma Foxconn, wysłała właśnie do chińskich zakładów 40 tysięcy maszyn.

 

Automatyzacja produkcji jest w Chinach postrzegana jako coś absolutnie koniecznego. Niedobór siły roboczej, wzrost kosztów pracy oraz niechęć młodego pokolenia do pracy przy linii produkcyjnej sprawia, że wiele firm zaczyna inwestować coraz większe sumy w roboty przemysłowe.

 

Problem w tym, że fabryki już teraz zwalniają ludzi z pracy. Przykładowo zakład pracy w regionie Kunshan w prowincji Jiangsu zwolnił kilka miesięcy temu aż 60 tysięcy pracowników i zastąpił ich robotami. Foxconn buduje 10 tysięcy maszyn w ciągu roku i zapowiada, że to dopiero początek rewolucji.

 

Ta tajwańska firma wdrożyła właśnie 40 tysięcy robotów przemysłowych do baz produkcyjnych w miastach Zhengzhou, Chengdu, Kunshan i Jiashan. W centrum zainteresowania są również roboty, które można byłoby zastosować w dziedzinie medycyny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj