Fizycy zdołali przeteleportować pojedyńczy atom na odległość kilku metrów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Dla przeciętnego człowieka możliwość teleportowania wydaje się czymś absolutnie niemożliwym do wykonania. Jednak fizycy z Kavli Institute na Delft University of Technology zdołali przenieść pojedyńczy atom na odległość trzech metrów. Twierdzą oni również, że teleportowanie człowieka jest jak najbardziej możliwe.

 

Uczeni są coraz bliżej udowodnienia, że Einstein mylił się wątpiąc w to, że istnieje coś takiego jak splątanie kwantowe, które odpowiada podobno za upływ czasu, grawitację i zupełnie zdumiewające oddziaływanie cząstek jakby były ze sobą połączone, mimo, że fizycznie oddalone są o lata świetlne. To właśnie dzięki tej właściwości udało się dokonać tej teleportacji.

 

Takie przesyłanie informacji kwantowej na krótkich dystansach jest już wykonalne w ograniczonym zakresie. Teraz uczeni próbują dokonać tego samego na odległość większą niż kilometr. Jeśli uda im się tego dokonać będzie to ostateczny dowód, że splątanie działa również na takim dystansie.

 

Jeśli chodzi o prawa fizyki to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie dało się teleportować nawet dużych obiektów, włączając w to ludzi. Specjaliści z Holandii dowodzą, że jeśli wierzymy w to, że jesteśmy zbieraniną atomów połączonych w określony sposób, to z samej tej zasady wynika, że da się je teleportować dzięki splątaniu kwantowemu.

 

 

Źródło: http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-stwierdzili-ze-teleportowanie-czlowieka-jest-mozliwe

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika zaciekawiony

dusza nie ma nic do tego, nie

dusza nie ma nic do tego, nie jest obiektem matrialnym i nie mozna powiedziec, ze znajduje sie w tym miejscu o tej porze, jest efektem chemii ludzkiego mózgu, więc jeśli uda się teleportowac mózg, dusza automatycznie tez sie przeniesie, jednak analizując artykuly tego typu  dochodzimy do wniosku, ze obiekt (atom) nie zostal przeniesiony fizycznie, a tylko informacja o nim trafila do nowego obiektu, czyniac go takim samym po przez splatanie, teleportacja to transfer informacji, wiec jezeli chcielibysmy teleportowac czlowieka, musimy byc swiadomi, ze w miejscu docelowym, zostanie odtworzony drugi czlowiek z tym samym ciałem, mozgiem, dusza i wspomnieniami, heh i tu sie zaczyna dopiero prawdziwy dylemat przyszlosci, bo oba obiekty beda pewne swojego prawdziwego JA, trzeba bedzie jeden obiekt unicestwic, aby zachowac integralnosc osobista, bedziemy musieli nauczyc sie umierac i odradzac w innym miejscu, wydaje mi sie, ze jesli nawet osiagniemy taka technologie, to ze wzgledow humanistycznych i teologicznych, bedzie ona przez dluugo zakazana

Portret użytkownika jurek ogórek

Teleportacja człowieka nigdy

Teleportacja człowieka nigdy się nie uda, dlaczego? Bo człowiek nie ma władzy nad duszą i nigdy nie będzie w stanie jej teleportować. Człowiek, który podda się teleportacji nie przeżyje tego procesu ponieważ zostanie teleportowane same ciało, a ono bez ducha nie istnieje, zostanie teleportowany sam trup.

Portret użytkownika januszek

 Splątanie kwantowe zachodzi

 Splątanie kwantowe zachodzi wtedy kiedy mamy jednoczesny "pomiar" powiedzmy spinu dwu elektronów,czy jakiejś innej wielkości kwantowej i tylko wtedy.Samo zjawisko jest ciągle zagadką świadczącą o tym że nasza wiedza o świecie kwantowym nie jest wiedzą kompletną.Einstein nie wątpił wcale w to zjawisko,tylko nazwał je "upiornym działaniem na odległość".

Skomentuj