Fizycy twierdzą, że odkryli sposób na teleportowanie przedmiotów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Fizycy z Rosji, Słowacji oraz Czech opracowali technologię, umożliwiającą przesyłanie kwantów na odległość, które przechowują jednocześnie dowolną informację. Ponadto uczeni stwierdzili, że do 2040 roku, teleportacja kwantowa stanie się możliwa i będzie mieć szeroki obszar zastosowania.

 

Prawa mechaniki kwantowej nie pozwalają obecnie na teleportowanie przedmiotów lub ludzi ale przesyłanie na odległość pojedyńczych fotonów i atomów jest już możliwe. Fizycy, którzy opublikowali swoją pracę w czasopiśmie Physical Review A, znaleźli sposób na zachowanie splątania kwantowego cząstki podczas przesyłania jej na duże odległości.

 

Uczeni twierdzą wprost, że w przyszłości będzie można podróżować na ogromne odległości oraz przebywać jednocześnie w dwóch miejscach. Splątanie kwantowe może pozwolić nawet na podbój kosmosu poprzez teleportację. Rosjanie znaleźli właśnie sposób aby zachować to splątanie, przekazując informację na znaczne odległości.

 

Fizycy chcą zastosować to, co udało się opracować, do bardziej złożonych systemów. Teleportowanie kilku atomów jest nieproporcjonalnie trudniejsze i bardziej złożone, niż w przypadku pojedyńczych atomów, nie wspominając już o teleportowaniu samego człowieka, ale teleportowanie przedmiotów powinno być łatwiejsze.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Faktycznie brednie - jeszcze

Faktycznie brednie - jeszcze długo (a potem wcale) nie uda się z kwantów, złożyć przedmiotu. Ale skuteczność "chwytu marketingowego" uzyskali - może nawet drugi grant dostaną na badania (z podatków obywateli)

Skomentuj