Fizycy poszukiwali w internecie podróżników w czasie

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Naukowcy z Michigan Technological University postanowili poszukać dowodów w sieci na istnienie osób podróżujących w czasie. Najsłynniejszą osobą, która w latach 2000-2001 twierdziła iż pochodzi z przyszłości, jest "John Titor".

 

Człowiek o tym pseudonimie głosił, że pochodzi z 2036 roku i posiada maszynę czasu, zainstalowaną w samochodzie Chevrolet Corvette. Uczeni oczywiście sceptycznie podeszli do tego, czy osoba o pseudonimie "John Titor" faktycznie jest podróżnikiem w czasie. Człowiek ten przewidywał trzecią wojnę światową, która ma wybuchnąć w 2015 roku ale całkowicie pominął sytuację jaka miała miejsce w USA 11 września 2001 roku oraz wojnę z terroryzmem.

 

Fizycy Robert Nemiroff oraz Teresa Wilson opublikowali dokument, w którym podano trzy metody na poszukiwanie dowodów istnienia podróżników w czasie. W 2013 roku szukali w sieci dwóch postów, które mogłyby zostać napisane między 2006 a 2013 rokiem: "Pope Francis" (Papież Franciszek) oraz "Comet ISON" (Kometa ISON). Wybrano je ze względu na unikalność - Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym papieżem o przydomku Franciszek, natomiast kometa ISON posiada konkretną nazwę. Istniałoby więc małe prawdopodobieństwo pojawienia się tych nazw w przeszłości.

 

Istnieją trzy metody by sprawdzić, czy ktoś używał już tych słów. Pierwszą było przeszukiwanie sieci za pomocą Google, Bing, Google+, Facebook i Twitter. Na jednym z blogów znaleziono rozmowę o przyszłym "papieżu Franciszku", jednak po krótkiej analizie uznano go za wpis czysto spekulacyjny.

 

Drugim sposobem było sprawdzenie czego ludzie wyszukiwali w przeglądarce Google w latach 2006-2013. Jak twierdzą fizycy Nemiroff i Wilson, podróżnik w czasie mógłby próbować zebrać informacje historyczne które nie przetrwały do przyszłości, mógłby wyszukiwać terminy nawiązujące do wydarzeń które w przypadku osoby pochodzącej z przyszłości już wystąpiły, lub sprawdzić czy dane wydarzenie już miało miejsce. Zarówno w Google, Bing czy Yahoo! niczego nie odnaleziono.

 

Uczeni uzyskali nawet dostęp do statystyk Astronomy Picture of the Day - strony należącej do NASA, jednak tam również nie znaleziono żądanych informacji. Trzecim sposobem było poproszenie podróżników z przyszłości aby cofnęli się w czasie i ujawnili się poprzez wpisanie jednej z dwóch fraz na Twitterze lub na pocztę E-mail: #ICanChangeThePast2 lub #ICannotChangeThePast2, w sierpniu 2013 roku bądź wcześniej. Wybrano akurat te dwa powyższe zwroty, ponieważ żaden z nich nie został jeszcze użyty przed tymi badaniami.

 

Wszystkie przeprowadzone próby poszły jednak na marne - nie znaleziono żadnych śladów po podróżnikach z przyszłości. Jak twierdzą fizycy, istnieje wiele przyczyn dlaczego nie udało się ich znaleźć. Może to być brak fizycznej możności do zmiany ich przeszłości lub po prostu podróżnicy w czasie potrafią bardzo dobrze niszczyć wszelkie ślady swojej obecności. Robert Nemiroff i Teresa Wilson powiedzieli, że wymagane są dalsze badania ponieważ ich starania nie były wyczerpujące, gdyż ci ludzie po cofnięciu się w czasie nie będą używać Twittera lub Google.

 

 

Źródło: http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1312/1312.7128.pdf

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj