Firma Zanco stworzyła najmniejszy telefon komórkowy świata

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter

Producenci dzisiejszych telefonów i smartfonów skupiają się na tym, aby ich urządzenia były coraz szybsze, posiadały jak najwięcej funkcji, wyświetlacze dużych rozmiarów oraz zaawansowane aparaty fotograficzne. Tymczasem firma Zanco poszła dokładnie w odwrotnym kierunku i zaprezentowała niezwykle mały telefonik, który zyskał sporą popularność.

 

Tiny t1 to najmniejszy funkcjonalny telefon komórkowy świata. Jest wielkości kciuka i lżejszy od monety. Co prawda nie posiada aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3, dostępu do internetu, gniazda na kartę pamięci ani nawet kolorowego wyświetlacza, ale za to spełnia najważniejszą funkcję - pozwala wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać SMSy. Jego pamięć wewnętrzna umożliwia nam zapisanie do 300 kontaktów.

Firma Zanco ujawniła swój minitelefon za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter, gdzie miała nadzieję uzbierać w ciągu miesiąca 25 tysięcy funtów. Okazało się jednak, że Tiny t1 zyskał wielu fanów - już w ciągu pierwszych 10 dni uzbierano ponad 100 tysięcy funtów. Najmniejszy telefon komórkowy świata okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Urządzenie nie jest tak wypasione jak dzisiejsze smartfony, ale nie jest drogie - za 35 funtów otrzymamy telefon, ładowarkę USB, instrukcję i kartę gwarancyjną. Tiny t1 posiada bardzo mały wyświetlacz, klawiaturę alfanumeryczną, baterię o pojemności 200 mAh i pracuje w sieci 2G, czyli ma w sobie chyba wszystkie niezbędne funkcje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj