Firma z Tajwanu chce zaoferować wszystkim chętnym podzespoły do budowy aut elektrycznych

Kategorie: 

Źródło: Foxconn

Tajwańska firma Foxconn, znana głównie z montażu Iphonów, ogłosiła niedawno ambitne plany na przyszłość. W ciągu następnych kilku lat, zamierza ona objąć swoim działaniem 10% rynku samochodów elektrycznych i stać się dla ich twórców odpowiednikiem smartonowego systemu Android.


Otwarta platforma programowa i sprzętowa dla pojazdów elektrycznych znana jako MIH, została zaprezentowana podczas Foxconn Technology Day, który po raz pierwszy odbył się w mieście Tajpej w Syntrend Creative Park. Firma zamierza stać się „Androidem w świecie pojazdów elektrycznych”. Ma to zapewne stanowić wyzwanie dla Tesli, która jest uważana za iPhone'a wśród samochodów elektrycznych. MIH, ma umożliwić każdej zainteresowanej firmie na szybkie uruchomienie produkcji pojazdów elektrycznych różnych klas i modeli.

 

Platforma, pozwoli na wykonanie pojazdów elektrycznych o rozstawie osi od 2750 do 3100 mm, z jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 127 KM, 201 KM. i 268 KM. przód i 201 KM, 268 KM, 322 KM i 456 KM. za. Baterie są dostępne w wersjach 93, 100 i 116 kWh. W ramach platformy MIH, Foxconn planuje do 2024 roku, rozpocząć masową produkcję baterii półprzewodnikowej, nad którą obecnie pracuje.

 

Foxconn obiecuje, że do 2027 roku 10% wszystkich pojazdów elektrycznych na świecie będzie produkowanych na platformie MIH. Firma nie wskazała jeszcze ani jednego producenta, który zgodziłby się współpracować z Foxconn i wykorzystywać jego technologię w swoich pojazdach elektrycznych. Obecnie, większość czołowych marek opracowuje własne platformy modelowe. Być może przyszłość nie jawi się tak różowo jak zdaje się tajwańskiej firmie, ale o tym przekonamy się w najbliższych latach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj