Firma TriLite pracuje nad rewolucyjnymi ekranami 3D

Kategorie: 

Źródło: TriLite
Do dzisiejszych telewizorów 3D dołączane są specjalne okulary, dzięki którym możemy zobaczyć filmy w trzech wymiarach. Jednak jest to tylko przejściowa technologia, ponieważ jesteśmy coraz bliżej nowych ekranów, które będą wyświetlać trójwymiarowe obrazy a okulary staną się zbędne.

 

Przypomnijmy, że już w filmie "Powrót do Przyszłości 2" mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły hologram, który był zainstalowany w mieście i każdy mógł go zobaczyć w środku dnia, bez konieczności noszenia okularów 3D. Właśnie o takich ekranach wspomina firma TriLite, która pracuje nad tą technologią.

Uczeni stworzyli system laserowy, który wysyła różne obrazy do poszczególnego oka, tworząc trójwymiarowy efekt. Opracowano również prototypowy, miniaturowy wyświetlacz 3D w ramach testów a teraz specjaliści zajmują się budową drugiego, większego ekranu.

 

W przypadku tej technologii, obserwatorzy musieliby znajdować się w odpowiedniej odległości od ekranu. Jeśli będą zbytnio oddaleni, to zobaczą obraz tylko w dwóch wymiarach. Jednak ustawienia tego systemu można dowolnie zmieniać.

 

Firma TriLite twierdzi, że ich specjalne ekrany 3D będą działać bez względu na warunki pogodowe, zarówno w nocy jak i w dzień przy pełnym słońcu a okulary 3D nie będą już potrzebne. Daje to początek nie tylko nowym telewizorom 3D ale również billboardom, które będą wyświetlać realistyczne, trójwymiarowe obrazy.

 

 

Więcej na ten temat: http://www.trilite-tech.com/movie/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj