Firma Continental stworzyła zaawansowany wyświetlacz HUD dla samochodów

Kategorie: 

Źródło: Continental
Technika wciąż idzie do przodu i mogą to odczuć również kierowcy samochodów. Zamiast tradycyjnych prędkościomierzów, pojawiają się specjalne wyświetlacze HUD, umieszczone na przednich szybach pojazdu. W ten sposób możemy się dowiedzieć różnych informacji, np. o prędkości, z jaką poruszamy się naszym samochodem a wszystko prezentowane jest w zupełnie nowoczesny sposób.

 

Firma Continental opracowała prototypowy wyświetlacz HUD dla samochodów, który powiadomi nas z jaką jedziemy prędkością, jaki należy utrzymać dystans między nami a pojazdem z przodu, kiedy należy skręcić itp. System używa kamer i radarów zamontowanych w samochodzie oraz wykorzystuje cyfrowe mapy, GPS i informacje o dynamice pojazdu. Dzięki temu, na przedniej szybie w odpowiednim miejscu możemy przeczytać dane na temat prędkości, nawigacji i obecnej sytuacji na jezdni.

 

Wszystkie informacje wyświetlane są w kolorach i nie przeszkadzają w prowadzeniu pojazdu, tj. nie zasłaniają widoku. Wyświetlacz HUD rozszerzonej rzeczywistości ma ułatwić poruszanie się na jezdni a prowadzenie samochodu wejdzie na wyższy poziom. System jest aktualnie na zaawansowanym etapie rozwoju i został wprowadzony jedynie do samochodów demonstracyjnych. Continental planuje w 2017 roku opracować gotową wersję systemu HUD.

 

 

Źródło: Continental

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj