Firma AeroMobil chce wprowadzić pierwsze na świecie latające samochody

Kategorie: 

Źródło: AeroMobil
Technologia, która kiedyś była określana jako fikcja naukowa, zaczyna pojawiać się w naszej rzeczywistości. Firma pracująca nad projektami latających samochodów zapewniła nas, że jako pierwsza na świecie wprowadzi pierwsze tego typu maszyny.

 

Pojazd Aeromobil 3.0 jest samochodem o dość nietypowych kształtach, przystosowanym do poruszania się po ulicach miast. Wystarczy jednak włączyć jeden przycisk i maszyna przekształca się w samolot, którym możemy polecieć gdzie tylko zechemy. Jak zapewnia firma, ich latający samochód posiada standardowe rozmiary i można go zatankować na każdej stacji benzynowej.

 

Co ciekawe, prace nad koncepcją latającego samochodu trwały już od 1990 roku i powstawały coraz bardziej zaawansowane projekty. Poprzednia wersja, Aeromobil 2.5, po raz pierwszy wykonała swój lot w zeszłym roku. Natomiast Aeromobil 3.0, jak zapewniają twórcy, jest już gotowy do masowej produkcji i zostanie zaprezentowany 29 października bieżącego roku na festiwalu Pioneers Festival, który odbędzie się w Austrii.

 

 

Więcej: AeroMobil

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj