FBI ostrzega, że autonomiczne samochody mogą być "śmiercionośną bronią"

Kategorie: 

Autonomiczny samochód Google bez kierownicy - źródło: Google
Autonomiczne samochody określane są najczęściej jako technologia przyszłości a w niektórych amerykańskich stanach wprowadzono już zezwolenie na korzystanie z takich pojazdów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy optymistycznie podchodzą do tego typu zmian.

 

Według dziennika Guardian, agencja FBI ostrzega przed autonomicznymi samochodami, które mogą zostać wykorzystane jako "śmiercionośna broń". Zwrócono uwagę na to, że takie pojazdy wcale nie muszą być bezpośrednio obsługiwane przez kierowców, bo tak naprawdę wystarczy tylko wprowadzić cel podróży i samochód sam pojedzie w wyznaczone miejsce.

 

Problem dotyczy kryminalistów, którzy poruszając się autonomicznym samochodem będą mogli przykładowo bez żadnego problemu prowadzić ostrzał z pojazdu w kierunku ścigających ich policjantów, bez konieczności patrzenia na drogę. Jak to już zwykle bywa w przypadku nowych technologii, zawsze może się znaleźć ktoś, kto wykorzysta ją w odpowiednim celu - nie zawsze zgodnie z prawem.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika era

A jakże dlatego też FBI

A jakże dlatego też FBI powinna mieć pełny dostęp do wszystkich autonomicznych pojazdów tak aby w takim przypadku móc sterować takim pojazdem, zanim zacząłem czytać ten artykuł pomyślałem że wreszcie poszli po rozum do głowy, i obawiają się na przykład przejęcia kontroli przez hakerów, lub inne błędne decyzje podjete przez komputer, ale chyba nie oto im chodzi.

Portret użytkownika Aniol

Chwilunia... policja też

Chwilunia... policja też będzie mogła poruszac się autonomicznym radiowozem i będzi miał wolne ręce aby pruć do przestepców. Więc nic się nie zmieni, szanse się wyrównają, tylko dynamika akcji się nieco wzbogaci.

Portret użytkownika John Moll

Dobre spostrzeżenie, chociaż

Dobre spostrzeżenie, chociaż policja musiałaby wiedzieć dokąd ci bandyci chcą jechać i wtedy też mogliby ustawić w swoim autonomicznym radiowozie cel swojej "podróży". Z drugiej strony, przyszłe samochody zapewne będą elektryczne, więc wystarczy je wyłączyć i przestępcy nigdzie już nie pojadą.

Skomentuj