FANUC Polska zaprasza do FABRYKI PRZYSZŁOŚCI

Kategorie: 

FANUC Polska Sp.o.o.

Polski oddział firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki, zaprasza do obejrzenia wyjątkowej ekspozycji towarzyszącej konferencji pt. „Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu 4.0.”. To wydarzenie długo oczekiwane przez polski przemysł, który cechuje niski stopień automatyzacji i w związku z tym mała konkurencyjność. Konferencja organizowana jest pod auspicjami wybitnych ekspertów reprezentujących najlepsze polskie uczelnie kształcące w kierunku automatyki i robotyki.

 

 

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Wrocławia. Specjalnie na tę okazję we wrocławskim centrum robotyzacji FANUC zostanie przygotowana fabryka przyszłości (smart factory) prezentująca inteligentne maszyny, które są niezbędnym ogniwem czwartej rewolucji przemysłowej a jednocześnie stanowią najnowsze osiągnięcia japońskiego producenta.

 

Podczas dwudniowego spotkania (11-12 września br.) będzie można zobaczyć niesamowite możliwości inteligentnych maszyn FANUC, wysłuchać prezentacji specjalnie przygotowanych przez inżynierów firmy FANUC Polska oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zastosowania nowoczesnej technologii w codziennej produkcji.

 

Ewolucja wymusza rewolucje

Pierwsza rewolucja przemysłowa, zapoczątkowana w XVIII wieku, umożliwiła przejście od gospodarki opartej na rolnictwie i manufakturze do gospodarki, której podstawą rozwoju stała się zmechanizowana produkcja na dużą skalę. Rozwój industrializacji spowodowany był coraz łatwiejszym dostępem do zasobów energetycznych. Druga rewolucja przemysłowa nastąpiła na przełomie XIX i XX stulecia. U jej podstaw leżał gwałtowny rozwój nauki, która to w największym stopniu przyczyniła się do powstania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych, m.in. silnika gazowego, dynamitu, tramwaju, telefonu czy samochodu.

 

Połowa XX w. to czas, kiedy w przemyśle musiała nastąpić trzecia rewolucja. – Nowe, praktycznie nieograniczone źródła energii oraz niespotykana do tej pory mnogość wynalazków spowodowały rozkwit elektroniki, która stała się motorem napędowym zmian nie tylko w nauce, technice czy przemyśle – podkreśla Konrad Grohs, prezes FANUC Polska Sp. z o.o. Stała się ona także źródłem zmian społecznych – dodaje. Przełomowe osiągnięcia elektroniki w postaci układów scalonych czy światłowodów spowodowały, że produkcja przemysłowa stała się znacznie szybsza, łatwiejsza i co najważniejsze, tańsza. Jednak w XXI wieku przestaje to już wystarczać. Pojawia się potrzeba poszukiwania nowych rozwiązań.

 

Kolejny przełom w produkcji potrzebny już dziś

Rozwój współczesnego świata wciąż nabiera tempa. Co rusz zmieniają się potrzeby i zachowania konsumentów, którzy przestali być postrzegani jako jednolita masa. Znaczenia nabierać zaczyna świadomość własnej odrębności, a co za tym idzie, także chęć bycia traktowanym indywidualnie przez producenta. Do tego dochodzą rosnące potrzeby w zakresie wykorzystania energii przy jednoczesnym braku nowych możliwości zwiększenia jej dostępności. Nowe sposoby pozyskiwania energii na wielką skalę (np. energia atomowa czy słoneczna) wciąż są bardzo drogie. Na domiar złego także możliwości obniżania kosztów produkcji się wyczerpują. 

 

Taki stan rzeczy zmusza producentów do poszukiwania maszyn i rozwiązań gwarantujących  skrócenie czasu produkcji i niekonwencjonalnych możliwości obniżenia jej kosztów, przy jednoczesnej poprawie jakości wyrobów – zaznacza Konrad Grohs, prezes FANUC Polska Sp. z o.o.

 

Obecne sposoby zarządzania produkcją są już niewystarczające. Podstawowym problemem staje się duża pracochłonność przezbrajania środków produkcji pod różnorodne partie produktów, dyktowane indywidualnymi zamówieniami kontrahentów. W tym kontekście ważne jest przede wszystkim umożliwienie płynnej pracy maszyn i urządzeń, bez zbędnych przestojów, które generują wysokie i zupełnie nieuzasadnione koszty.

 

Czwarta rewolucja przemysłowa

Sposobem, który może pomóc sprostać stojącym przed producentami wyzwaniom, jest pełna automatyzacja procesów produkcyjnych. Tradycyjne sposoby wytwarzania w połączeniu z nowoczesną technologią informatyczną i komunikacyjną tworzą zupełnie nowe możliwości interakcji człowieka z linią produkcyjną i oferują korzyści, które są odpowiedzią na potrzeby XXI w.

 

Technologia FANUC – niezbędne ogniwo fabryki przyszłości

FANUC, jako czołowy dostawca środków automatyzacji przemysłu na światowe rynki, nie pozostaje obojętny wobec potrzeb oraz dynamicznie zmieniających się trendów. Firma projektuje swoje produkty tak, aby swoją niezawodnością, funkcjonalnością i kompatybilnością mogły stać się ważnym czynnikiem umożliwiającym kolejną, czwartą już rewolucję przemysłową.

 

O tym, dlaczego maszyny FANUC mogą bez przeszkód realizować produkcję w zintegrowanych systemach produkcyjnych charakterystycznych dla fabryki przyszłości decyduje fakt, że są one tworzone w duchu filozofii Weniger Telie, (co dosłownie oznacza „mało części”, a w praktyce wiąże się z niższymi kosztami produkcji maszyn i większą prostotą ich montażu), Reliability Up, (co z kolei jest wyrazem koncentracji firmy FANUC na niezawodności produktów) oraz Cost Cut, (co wyraża obietnicę firmy FANUC, że niezawodne maszyny tworzone w japońskich fabrykach producenta zawsze będą oferowane po konkurencyjnych cenach, a także, że wysoki poziom ich innowacyjności przełoży się na obniżenie globalnych kosztów produkcji).

 

Żółta fabryka przyszłości FANUC

Podczas zbliżającego się  wydarzenia, organizowanego we Wrocławiu w dniach 11 – 12 września br., FANUC przedstawi produkty, które zdaniem producenta, są nieodzownym komponentem nadchodzących zmian w produkcji przemysłowej. Prezentowane przykłady zobrazują flagowe obszary produktowe FANUC – innowacyjne sterowania CNC FANUC, niezawodne obrabiarki oraz roboty przemysłowe, które stanowią dumę japońskiej firmy.

 

Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, jak wysokie są wymagania stawiane dzisiejszym układom sterowania CNC i jakie ma to znaczenie dla osiągnięcia szybkiej i dokładnej obróbki, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Systemy CNC stworzone przez FANUC są zbudowane w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne tj. szybkie i energooszczędne układy scalone i procesory. Dzięki stosowaniu nanometrowej rozdzielczości w całym systemie, uzyskują największą z możliwych dokładności – począwszy od wewnętrznych obliczeń CNC i dokładności zapisu tych wartości, poprzez interpolację, do napędów posuwowych i wrzecionowych oraz urządzeń pomiaru położenia silników o dużej rozdzielczości.

 

Prezentowane obrabiarki FANUC Robodrill udowodnią, że kompaktowe centra obróbcze to współczesna konieczność w osiąganiu przewagi konkurencyjnej firm przemysłowych. Są niezastąpione w obróbce zróżnicowanych (nie tylko miękkich) materiałów, a sama obróbka może być realizowana w niezwykle szybkim tempie, z gwarancją najwyższej jakości i minimalnych strat w zakresie materiałów i energii. Część prezentacji zostanie poświęcona możliwościom błyskawicznego przezbrajania maszyn na obróbkę zróżnicowanych detali, ukazując jak wysoce elastyczne są nowoczesne obrabiarki.

 

W ramach prezentacji robotów przemysłowych zostaną pokazane maszyny, które doskonale wpisują się w koncept nowoczesnej fabryki przyszłości, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy czy przestoje. Wśród nich nie zabraknie robota LR MATE 200iD, który jest jednym z najszybszych robotów FANUC oraz robota równoległego M1 z serii GENKOTSU, co dosłownie oznacza pięść lub dłoń. Z punktu widzenia technologii jest to innowacyjne połączenie zwartej budowy, szybkości, mocy i elastyczności ruchów bliskiej sprawności ludzkiego nadgarstka.

 

Dodatkowo FANUC zaprezentuje możliwości integrowania urządzeń, co gwarantuje użytkownikowi jeszcze większą efektywność produkcji, w porównaniu do korzyści, jakie każda z maszyn może zaoferować osobno. Więcej informacji na temat konferencji „Fabryka Przyszłości – w drodze do Przemysłu 4.0.” można znaleźć na stronie http://przemysl40.pl/

 

***

Polski oddział FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich klientów w znalezieniu optymalnych produktów, które bedą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby. Oferuje japońską technologię, wiedzę, niemal 60-letnie doświadczenie zdobyte na światowych rynkach oraz wsparcie techniczne polskich inżynierów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY Państwa do udziału w wyjątkowej prezentacji FANUC!

11 – 12 WRZEŚNIA br.

Centrum Robotyzacji FANUC Polska Sp. z o.o.

ul. Tyniecka 12, Wrocław

 

Uprzejmie informujemy, że przedstawiciele Mediów, zainteresowani udziałem w wydarzeniu, mogą uzyskać akredytację po zgłoszeniu się do biura prasowego FANUC (z przyjemnoscią dostosujemy się do Państwa potrzeb i możliwości czasowych) lub w recepcji FANUC Polska (na podstawie legitymacji prasowej). 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Biuro prasowe FANUC:

Joanna Antosz ([email protected] , tel. +48 505 431 045)

Adam Mikołajczyk ([email protected], tel. + 48 601 351 611)

Anna Tamborska ([email protected], tel. +48 519 810 050)

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika piosk

"– Nowe, praktycznie

"– Nowe, praktycznie nieograniczone źródła energii oraz....." - czy my o czymś nie wiemy panie prezesie?
Czyżby jakieś sukcesy na polu LENR, o których wie tylko wąska garstka wybrańców ????!!!

Skomentuj