FANUC Polska zaprasza na dni otwarte

Kategorie: 

FANUC Polska

Polski oddział firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki, zaprasza na rozpoczynającą się właśnie trzecią edycję Dni Otwartych FANUC. Impreza organizowana jest we wrocławskim Centrum Robotyzacji przede wszystkim z myślą o polskich klientach, przedstawicielach sektora akademickiego i wszystkich entuzjastach nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim wydarzenia jest prezentacja najnowszych  możliwości obróbki plastycznej blach, a w szczególności ich gięcia, zgrzewania i spawania.

 

Podczas dwudniowego spotkania (20 i 21 maja br.)będzie można zobaczyć jak inteligentne maszyny sprawdzają się podczas pracy, wysłuchać prezentacji przygotowanych przez organizatorów – inżynierów firmy FANUC Polska oraz jej wybranych partnerów - oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zastosowania nowoczesnej technologii w codziennej produkcji.

 

FANUC istnieje w Polsce od 2007r. Jako wiodący na świecie producent technologii CNC oraz robotyki oferuje polskim przedsiębiorcom dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji tj. robotów przemysłowych, sterowań CNC, laserowów Co2 oraz niedoścignionych pod względem precyzji i niezawodności maszyn: FANUC Robodrill, FANUC Robocut, FANUC Roboshot. Rozwiązania firmy FANUC, szeroko stosowane na całym świecie, pozwalają na zwiększanie opłacalności produkcji oraz wzmacnienie przewagi konkurencyjnej  przedsiębiorstw z różnych branż.

 

Polska jest obecnie jednym z najmniej zrobotyzowanych krajów na świecie, dlatego firma FANUC Polska podjęła decyzję o realizacji programu działań edukacyjnych skierowanych do przedsiebiorców z sektora produkcji. Dni Otwarte to jedna z form przybliżania inteligentnych maszyn i korzyści wynikających z zastosowania nowoczesnych technologii w produkcji przemysłowej.

 

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska zapraszając na odbywające się podczas dwóch najbliższych dni wydarzenie podkreśla: „FANUC to firma przyjazna przedsiębiorcom dlatego staramy się sprawnie reagować na pojawiające się potrzeby rynkowe. Obróbka plastyczna blach to wyjątkowy sektor. Z jednej strony poddawany jest silnej presji konkurencyjnej, co wymaga od producentów ciągłego obniżania kosztów. Z drugiej natomiast podlega wyśrubowanym wymogom w zakresie norm bezpieczeństwa. Zrobotyzowane aplikacje spawalniczne to znakomite rozwiązanie w aktualnej sytuacji rynkowej. Dziś we Wrocławiu zamierzamy pokazać w jaki sposób najnowsza technologia może pomóc spełnić wysokie wymagania w tym zakresie i skutecznie wspierać produkcję“.

 

Co będzie można zobaczyć podczas wydarzenia zaplanowanego na dwa najbliższe dni: 20 – 21 maja br.?

FANUC Polska zaprezentuje swoje sztandarowe produkty tj. FANUC Robocut, FANUC Robodril (współpracujący z robotem), cele spawalnicze prezentujące wyjątkowe funkcjonalności FANUC (m.in. systemem wizyjny, DCS (Dual Check Safety), czujnik siły) oraz pięć unikalnych i niezwykle użytecznych  aplikacji przygotowanych wspólnie z  partnerami.

 

Aplikacja stworzona wspólnie z firmą BS SYSTEM D. Pawłowski Sp. J.  – ma na celu pokazanie serwo-elektrycznej prasy krawędziowej SAFAN (model E-BRAKE) w procesie gięcia detali,  automatycznie podawanych przez robota FANUC M-710iC/50. Aplikacja przybliża pełną automatyzację procesu gięcia blach, a także podkreśla korzyści jakie z tego wynikają. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przekonać się, że zastosowanie prezentowanej aplikacji zwiększa powtarzalność, wydajność i dokładność wykonania detali. Jest to bardzo istotne, ponieważ detale gięte ręcznie często nie są tak dokładnie przygotowane, jak jest to wymagane w nowoczesnej produkcji. To natomiast sprawia kłopoty podczas kolejnych etapów procesu np. montażu elementów, powodując wydłużanie czasu całego cyklu produkcyjnego.

 

Aplikacja stworzona wspólnie z firmą ROBOTY PRZEMYSŁOWE Sp. z o.o.przybliży kompaktową celę spawalniczą o małych gabarytach z robotem FANUC ARC MATE 100iC/6L. Cela jest wyposażona w przesuwane drzwi frontowe i posiada dwa pola pracy. Jest to zwarta aplikacja o niewielkich wymiarach, którą można adoptować do różnych detali. Należy podkreślić, że urządzenie można łatwo przemieszczać w obrębie hali produkcyjnej, tak aby dostosować jej położenie do aktualnych potrzeb procesu produkcji. Cela jest zamknięta i wyposażona w dedykowany odciąg dymów. To z kolei decyduje o tym, że podczas pracy celi nie ma ryzyka zadymiania hali. Spawanie w dwóch niezależnych polach gwarantuje użytkownikowi dużą wydajność. Główne korzyści oferowane przez aplikację to: wydajność, kompaktowa budowa, mobilność.

 

Aplikacja stworzona wspólnie z firmą ZAP-ROBOTYKA Sp. z o.o. – skupi się na pokazaniu robota FANUC ARC MATE 100iC podwieszonego do góry podstawą, na torze jezdnym własnej produkcji. Robot pracujący na torze jest w pełni zsynchronizowany z pozycjonerami FANUC, na których są zamontowane spawane detale. Robot przemieszcza się nad detalem, co zapewnia większy i lepszy dostęp do detalu. Dodatkową korzyścią wynikająca z montażu robota w tej pozycji jest możliwość spawania detali o znaczących gabarytach, a także detali o łukowatych kształtach tj. np. rur, profili itp.

 

Aplikacja stworzona wspólnie z firmą AMM ROBOT G. MADAJCZYK, J. MAZURKIEWICZ S.J. – zaprezentuje pozycjoner obrotowy do spawania m.in. holowniczych haków samochodowych za pomocą robota FANUC ARC MATE 100iC. Zastosowanie aplikacji pozwala na jednoczesny demontaż i montaż detali od strony frontowej, a także spawanie za ścianką na drugiej stronie pozycjonera. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla operatora i bardzo wydajne. Proces spawania odbywa się w wyizolowanej części. W momencie demontażu pospawanej części i zakładania nowego detalu, robot spawa kolejny detal. Producent maksymalnie wykorzystuje czas przeznaczony na proces spawania. Ta aplikacja może występować także w wersji kompaktowej (na jednej wspólnej płycie), co pozwala na jej łatwy transport. Aplikacja umożliwia spawanie szerokiej gamy detali - od małych do dużych gabarytów.

 

Aplikacja stworzona wspólnie z firmą TASKOPROJEKT Sp. z o.o. – przybliży celę pokazową, w której robot FANUC R-1000iB/80 realizuje proces zgrzewania blach z wykorzystaniem  zgrzewadła z napędem serwo. Aplikacja udowadnia, że zgrzewadło po zastosowaniu serwo-napędu staje się znacznie szybsze w porównaniu do zgrzewadła pneumatycznego. Robot pracujący w ramach aplikacji nie „czeka” na pełne otwarcie zgrzewadła, aby ruszyć do kolejnego punktu zgrzewania, a zgrzewadło nie musi oczekiwać na zatrzymanie robota. Zastosowanie serwo-napędu sprawia, że w ramach procesu można oszczędzać czas. Warto jednocześnie podkreślić, że istnieje możliwość zainstalowania na zgrzewadle systemu FANUC LVS (Learning Vibration Control), który analizuje drgania robota i kompensuje je po wykonaniu przejazdu uczącego. W efekcie system koryguje program, tak aby robot mógł realizować proces zgrzewania nawet o kilkanaście procent szybciej niż podobny robot, w którym takiej optymalizacji nie zastosowano.

 

Polski oddział FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich klientów w poszukiwaniu optymalnych produktów, które bedą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby. Oferuje japońską technologię, wiedzę, niemal 60-letnie doświadczenie zdobyte na światowych rynkach oraz wsparcie techniczne polskich inżynierów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w DNIACH OTWARTYCH FANUC!

20 – 21 maja br.

Centrum Robotyzacji FANUC Polska Sp. z o.o.

ul. Tyniecka 12, Wrocław

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj