FANUC inwestuje w rozwój i umacnia swoją pozycję lidera w branży robotyki przemysłowej

Kategorie: 

FANUC Polska
FANUC, światowy lider technologii CNC i robotyki, ogłosił najnowsze plany inwestycyjne. Koncern przeznaczy łączną kwotę 130 miliardów jenów na budowę 4 nowych fabryk oraz 4 laboratoriów badawczych w Japonii. Głównym powodem nowych inwestycji jest chęć zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie systemów CNC, stanowiących kluczowy element środków automatyzacji przemysłu dostarczanych przez producenta na światowe rynki od niemal 60 lat. Drugi ważny powód to zwiększenie zaangażowania koncernu w badania i rozwój, co pozwoli na dalsze udoskonalanie produktów FANUC w zakresie niezawodności i szybkości.

 

4 nowe fabryki FANUC w Mibu

FANUC podpisał wstępną umowę z władzami japońskiej Prefektury Tochigi dotyczącą zakupu 695 000 m2 ziemi na terenie parku przemysłowego, zlokalizowanego w japońskim mieście Mibu. W ramach pierwszej fazy inwestycji, wartej 100 miliardów jenów, zostaną wybudowane cztery budynki, w których powstaną wyspecjalizowane fabryki (elementów elektronicznych, serwomotorów, komponentów modułowych) oraz centrum logistyczne. Całkowita powierzchnia fabryk wyniesie 254 000 m2. Pozostałe zasoby zostaną przeznaczone na budowę dodatkowej infrastruktury, w tym udogodnień służących pracownikom. Nowe fabryki, których uruchomienie zaplanowano już na październik 2016 r., zwiększą moce produkcyjne koncernu odpowiednio o 10 tys. systemów CNC, 60 tys. serwomotorów oraz 35 tys. serwo-wzmacniaczy w ciągu każdego miesiąca.

 

4 nowe laboratoria FANUC

Dodatkowo, w celu poszerzenia zaplecza badawczego, FANUC zainwestuje 30 miliardów jenów w budowę czterech laboratoriów badawczych zlokalizowanych w siedzibie głównej koncernu w Japonii. Plan rozwoju laboratoriów FANUC obejmuje budowę 4 dodatkowych budynków oraz zagospodarowanie całkowitej powierzchni ok. 66 000 m2 z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na rozwijanie autorskich rozwiązań i testowanie innowacji, w celu zapewnienia produktom FANUC niedoścignionej na rynku niezawodności. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na maj 2016 roku.

 

Inwestycje w Japonii z myślą o potrzebach

FANUC, jako światowy lider technologii CNC oraz robotyki, oferuje przedsiębiorcom na całym świecie dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji tj. roboty przemysłowe, CNC, maszyny zrobotyzowane. Warto podkreślić, że o wysokiej jakości oferowanych produktów decyduje fakt, że FANUC korzysta tylko i wyłącznie z podzespołów wytwarzanych w swoich japońskich fabrykach, za pomocą 2 tysięcy własnych robotów. Od 2007 r. koncern jest obecny także w Polsce, która z uwagi na niski stopień zrobotyzowania przedsiębiorstw należy do grona najbardziej przyszłościowych rynków. Inwestycje w Japonii, które podyktowane są w dużej mierze wzrostem zapotrzebowania na środki automatyzacji przemysłu w Europie, w tym w Europie Wschodniej, będą miały także realny wpływ na rynek polski.

 

Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych koncernu rodzimi przedsiębiorcy zyskają jeszcze szerszy i łatwiejszy dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, które już dziś skutecznie wspierają rozwój zakładów produkcyjnych w najbardziej rozwiniętych krajach i pomagają przedsiębiorcom zwiększać ich konkurencyjność rynkową. Polski oddział FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich klientów w poszukiwaniu nowoczesnych technologii i produktów, które będą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby. Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych koncernu będzie miał jeszcze większe szanse na to, aby oferować niezawodną technologię wraz ze wsparciem polskich inżynierów, a w efekcie umocnić swoją pozycję dostawcy pierwszego wyboru.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj