Europejska Agencja Kosmiczna chce aby roboty zbudowały bazy na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Agencja ESA zapewnia, że jej projekty dotyczące budowy baz księżycowych są możliwe do wykonania. Co więcej, bazy będą mogły powstać wyłącznie dzięki autonomicznym robotom, wyposażonym w niewielkie drukarki 3D.

 

Projekty agencji ESA zakładają wysłanie na Księżyc autonomicznych łazików, które rozpoczną budowę baz. Roboty wyposażone w drukarki 3D będą używać pyłu księżycowego jako materiału. Szacuje się iż dwa roboty mogłyby zbudować jedną bazę w ciągu 90 dni.

Opracowane w ten sposób siedliska mają być wytrzymałe i odporne na promieniowanie kosmiczne. Astronauci otrzymają tam również ochronę przed meteoroidami oraz nagłymi skokami temperatury na Księżycu. Baza księżycowa umożliwi im przetrwanie, zapewni tlen i dostęp do naturalnego światła słonecznego.

Specjaliści z ESA przewidują, że do budowy baz księżycowych dojdzie w ciągu 40 lat. Przez ten czas projekty mogą się oczywiście zmienić i z pewnością zostaną jeszcze odpowiednio dopracowane. Poniższy film przedstawia wizję przyszłej misji na Księżyc.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj