Elon Musk zaproponował aby użyć bomby termojądrowej na Marsie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy z całego świata głowią się w jaki sposób można byłoby skolonizować Marsa oraz jak przekształcić tę planetę w bardziej przyjazne miejsce do życia. Elon Musk wyszedł z dość radykalną propozycją, która zakłada zrzucenie bomby termojądrowej na Czerwoną Planetę.

 

Znany wszystkim miliarder wyjaśnił, że terraformacji Marsa można dokonać wolniej lub szybciej. Pierwsza opcja zakłada rozstawienie pomp i generatorów które będą stopniowo rozgrzewać tę planetę, prowadząc to roztopienia zamrożonego suchego lodu (CO2). Plan ten jest również określany jako celowe wywołanie globalnego ocieplenia, tyle że na Marsie.

 

Druga metoda, która według Elona Muska jest szybka, łatwa i tania, zakłada zrzucenie bomb termojądrowych na biegunach, czyli tam gdzie znajduje się suchy lód. Jakkolwiek to brzmi należy od razu dodać, że pomysł ten wcale nie jest nowy. Uczeni od lat zastanawiają się nad użyciem ładunków termojądrowych na Marsie i prędzej czy później mogą zdecydować się na prostsze i tańsze rozwiązanie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj