Elon Musk zajmie się budową podziemnych autostrad

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/The Boring Company

Od pewnego czasu było wiadomo, że Elon Musk chce zajmować się drążeniem tuneli. Tylko co przemysł kosmiczny lub motoryzacyjny może mieć wspólnego z podziemnymi tunelami? Jakiś czas temu znany miliarder wyjaśnił, że wpadł na nowy pomysł. Jego nowa firma The Boring Company zajmie się tworzeniem podziemnych autostrad.

 

Musk przedstawił konkrety podczas konferencji naukowej TED w Vancouver. Dowiedzieliśmy się, że koncepcja ta narodziła się w jego głowie gdy jego samochód utknął w jednym z korków. Stwierdził, że jest cholernie nudno i wpadł na pomysł wiercenia tuneli. Tak też powstała nazwa dla nowej firmy - The Boring Company (boring z ang. oznacza "nudny" i "wiercenie").

Elon Musk chce stworzyć system podziemnych tuneli, wyposażonych w specjalne platformy. Z ich pomocą samochody będą mogły dostać się do podziemi, z ogromną prędkością przemierzać odległe trasy i wydostać się na powierzchnię. Pomysłodawca twierdzi, że pojazdy mogłyby przemieszczać się z prędkością nawet 200 km/h.

Oczywiście podziemne tunele nie byłyby zarezerowane tylko dla samochodów. Musk chciałby w nich umieścić superszybkie kolejki typu Hyperloop. Jego pomysł pozwoliłby przenieść część transportu do podziemi i znacząco zmniejszyć zatłoczenie na powierzchni.

Niektórzy komentatorzy wciąż nie mają pewności czy Elon Musk mówi poważnie, czy może projekt podziemnych autostrad jest tylko żartem. To dlatego, że pomysł jest wciąż bardzo świeży. Jednak wiele wskazuje na to, że właściciel SpaceX i Tesla, a teraz również The Boring Company mówi całkiem poważnie. Skoro Musk powiedział o zamiarach wywiercenia tunelu pod Los Angeles to znaczy, że faktycznie coś jest na rzeczy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj