Elon Musk uważa, że sztuczna inteligencja jako pierwsza skolonizuje Marsa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Elon Musk uważa, że pierwszą istotą, która pojawi się na Marsie, nie będzie człowiek, lecz sztuczna inteligencja.

 

Pewien użytkownik portalu Twitter zapytał założyciela SpaceX, jakie są szanse na to, że pierwszym mieszkańcem Czerwonej Planety może być sztuczna inteligencja. Musk odpowiedział, że istnieje 30-procentowa szansa na to, że ​​sztuczna superinteligencja, a nie człowiek, jako pierwsza skolonizuje Marsa.

W listopadzie, SpaceX wydało oświadczenie, mówiące o tym, że kolonizacja Marsa rozpocznie się prawdopodobnie już w 2025 roku. Jeśli przewidywania te są realne, możliwe, że obecnie konkurencja przeprowadza zaawansowane testy dotyczące sztucznej inteligencji, która mogłaby zasiedlić Czerwoną Planetę.

 

SpaceX zamierza ukończyć budowę dwóch statków kosmicznych do 2022 roku. Promy kosmiczne będą używać innego paliwa do rakiet Falcon 9, które pozwoli na tankowanie w przestrzeni kosmicznej i powrót na Ziemię. Ambitnym celem Elona Muska jest zbudowanie kolonii na Marsie w ciągu siedmiu do dziesięciu lat od pierwszego lotu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika tomek

A tak w ogóle to niedawno

A tak w ogóle to niedawno ELon ogłaszał, że chce byc w grupie pierwszych kolonistów na Marsie, teraz o AI mówi...facet rzuca pomysłami jak Morawiecki, chyba trochę już traci kontakt z rzeczywistością. Moze lepiej niech wykombinuje żeby jego Tesle samozapłonu nie dostawały pozbawiając kierowców życia.

Portret użytkownika ledek

Przy całym szcunku dla Elona

Przy całym szcunku dla Elona Muska... sztuczna inteligencja może skolonizować Marsa, gdy jej człowiek pozwoli. Sztuczna inteligencja to sztuczna świadomość, która ma się nijak do naturalnej. Jestem dziwnie spokojny, że buntu robotów nie będzie. Chyba, że człowiek tak zechce. 

Portret użytkownika Joker

Sztuczna inteligencja na

Sztuczna inteligencja na Marsie. Rozwiną się tam na mega skalę. Bez człowieka który trzyma rękę na czerwonym przycisku destrukcji i następnie to już będzie atak Marsjan na Ziemię Smile może tak być ale też nie musi. 

Portret użytkownika Tomasz

Do tego nie trzeba Muska.

Do tego nie trzeba Muska. Każdy średnio-ogarnięty informatyk o tym wie.

Ludzkość ma problem z wyjściem poza swój Układ Słoneczny, nie potrafi zjednoczyć się by zaprzestać niszczenia planety i wprowadzenia sensownego programu wykorzystania surowców. Mars to póki co odległa przyszłość (jeśli w ogóle będzie nam dane tam być). Jestem pesymistą, uważam że sami sobie wcześniej zrobimy kuku.

Tak czy owak musi być spełniony jeden warunek konieczny: musi być sens kolonizacji oraz technologia pozwalająca na opłacalną eksploatację. 

 

Portret użytkownika tomek

oczywiście, są już projekty

oczywiście, są już projekty modułowych plebanii i samobieżnych kaplic, które zostaną wysłane na Marsa i inne planety przed pierwszymi ludźmi żeby mogli po wyladowaniu od razu iść na mszę dziękczynną za udaną podróż.

Skomentuj