Elon Musk twierdzi, że musimy skolonizować Marsa albo czeka nas zagłada

Kategorie: 

Elon Musk - źródło: Kadr z Youtube
Przyszłość gatunku ludzkiego na planecie Ziemia stoi pod wielkim znakiem zapytania. Często słyszymy wypowiedzi, że zamiast próbować ratować sytuację, powinniśmy skolonizować kosmos. Miałaby to być jedyna szansa dla ludzkości aby uniknąć zagłady.

 

Jako nasz nowy dom uczeni często wskazują najbliższą nam Czerwoną Planetę. Choć warunki na Marsie nam nie sprzyjają, przyszłe misje kosmiczne mają za zadanie wysłać grupę ludzi aby skolonizować planetę. Jedną z takich misji jest Mars One. Pierwsza czteroosobowa załoga otrzyma bilet w jedną stronę w 2025 roku.

 

Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking powiedział już kiedyś, że ludzkość nie przetrwa kolejnego tysiąclecia jeśli nie wyruszy na podbój kosmosu, który jego zdaniem jest nieunikniony i konieczny dla ratowania ludzkości. Trzeba przyznać, że tysiąc lat to dojść odległa przyszłość i gdyby tak było w rzeczywistości to na dzień dzisiejszy nie musielibyśmy się niczego obawiać.

 

Jednak w podobnym tonie wypowiedział się niedawno Elon Musk, miliarder i założyciel firm takich jak SpaceX czy Tesla Motors. Według jego przewidywań, zagłada ludzkości może nastąpić znacznie szybciej i już dziś powinniśmy myśleć o kolonizacji Marsa. Musk zaskoczył wielu ludzi stwierdzeniem iż do końca tego wieku na Czerwonej Planecie powinno znajdować się aż milion ludzi.

 

Jego firma SpaceX ma zamiar stworzyć małą kolonię na Marsie już w ciągu kilku najbliższych lat. Wszystko to ma na celu jak najszybsze skolonizowanie Czerwonej Planety, gdyż jego zdaniem, ludzkość powinna żyć i funkcjonować nie tylko na Ziemi ale również na innych planetach. Mars mógłby być dopiero początkiem naszej ekspansji w kosmosie.

 

 

Na podstawie: Aeon.co

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Matari

Pierwsza czteroosobowa załoga

Pierwsza czteroosobowa załoga otrzyma bilet w jedną stronę w 2025 roku. Idealnie. A w roku 2026 wybuchnie na Ziemi religijna wojna jądrowa. I biedni ci osiedleńcy na Marsie bo nikt nie bedzie o nich pamietał. Ludzkośc prztrwa i na Ziemi bez względu na to co ja czeka bo przyroda nie znosi prózni.

Skomentuj