Elon Musk przekonuje, że prawdopodobnie wszyscy żyjemy w symulacji komputerowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Pewna popularna i uznawana przez wielu naukowców teoria głosi że nasze życie, emocje, uczucia i wszystko co nas otacza jest jedynie częścią rozbudowanej symulacji komputerowej. To tak jakby stworzyć cyfrowe wersje nas samych w "Simsach", pozwolić im swobodnie żyć i obserwować ich poczynania. Nawet taki banalny przykład pokazuje, że najpierw taką symulację musiałby przecież ktoś stworzyć.

 

Uzyskanie przekonującego, niepodważalnego dowodu na to, że wszyscy jesteśmy tylko tworem wielkiej symulacji może być bardzo trudne ale podekscytowani taką perspektywą naukowcy chętnie poruszają ten temat, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i argumentują dlaczego ta szalona z pozoru teoria może być prawdziwa.

 

Ostatnio na temat natury Wszechświata wypowiedział się znany przedsiębiorca oraz założyciel takich firm jak Tesla Motors, PayPal czy SpaceX - Elon Musk. Stwierdził on że świat w którym żyjemy najprawdopodobniej jest tylko symulacją i podał swój argument.

 

"40 lat temu mieliśmy grę Pong, dwa prostokąty i kropkę. Takie kiedyś były gry. Teraz, 40 lat później, mamy fotorealistyczne, trójwymiarowe symulacje w które gra miliony ludzi jednocześnie i stają się lepsze każdego roku. Niebawem będzie to wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość. Jeżeli przyjmiemy że jakiekolwiek tempo rozwoju utrzyma się, to gry staną się niemożliwe do odróżnienia od prawdziwej rzeczywistości."

 

Według Muska, prawdopodobieństwo tego że żyjemy w prawdziwej rzeczywistości wynosi zaledwie jeden do miliardów. Zwolennicy teorii mówiącej o symulowanym Wszechświecie uważają, że ludzkość dzięki dzisiejszej technologii sama tworzy nowe symulacje a świat w którym my istniejemy powstał na tej samej zasadzie i został stworzony przez inną, zaawansowaną technologicznie cywilizację. Prawdopodobnie nie dowiemy się kto mógł to wszystko zapoczątkować i w jakim celu a dyskusje na ten temat zawsze wskazują na istnienie jakiegoś stwórcy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Otwieranie otwartych wrót to

Otwieranie otwartych wrót to specjalnośc neandertalczyków... Oczywiście, że Wszechświat jest hologramem... wykrystalizowany umysłem Boga... Dokąd ta myśl trwa istniejemy, gdy umknie, istnieć nie będziemy...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pojęcie "czasoprzestrzeń"

Pojęcie "czasoprzestrzeń" jest idiotyzmem, jako, że czas  jest skalarną spekulacją przestrzeni i tylko spekulacją. Nie jest zjawiskiem fizycznym. To nie "czasoprzestrzeń" się odkształca, tyylko przestrzeń!- pozdrawiam tylko tych co myślą a nie łykają papkę informacyjną pseudonauki...

Portret użytkownika Krzysztof

Masz rację, pojęcie

Masz rację, pojęcie "czasoprzestrzeń" jest lekkim nieporozumieniem. Istnieją jedynie przestrzeń i materia, które, nawiasem mówiąc, są jednością i tak powinny być postrzegane. Można by je nazwać MATERIOPRZESTRZENIĄ. Rozdzielanie tych składowych wszechświata powoduje problemy przy wyjaśnianiu niektórych zjawisk, typu grawitacja czy dylatacja czasu. Czas jest jedynie instrumentem pomiarowym do określania zaistniałych we wszechświecie zmian, i fizycznie nie istnieje, więc pojęcie czasoprzestrzeń może mieć jedynie znaczenie umowne, do określenia miejsca w przestrzeni, w którym zaistniały już, interesujące mierzącego, zmiany. Tylko, że przestrzeń się porusza, jest elastyczna, i niemożliwością jest znalezienie tego samego, poszukiwanego przez mierzącego zmiany we wszechświecie, miejsca. Materia jest jedynie specjalnym zagęstrzeniem MATERIOPRZESTRZENI, które to zagęstrzenie powoduje ROZRZEDZENIE znajdującej się wokół niej przestrzeni (czyli MATERIOPRZESTRZENI) i stąd zjawisko zwane grawitacją. Ot cała, sktócona oczywiście, definizja grawitacji. A wszystko dzięki MATERIOPRZESTRZENI. Dylatacja grawitacyjna istnieje ze względu na różnice gęstości przestrzeni (MATERIOPRZESTRZENI). Dylatacja powstająca podczas ruchu zachodzi ze względu na kompensację zmiany położenia poruszającej się materii względem innej materii, ponieważ MATERIOPRZESTRZEŃ jest w stanie ciągłego ruchu.

Portret użytkownika Maniek

materia ktora nas otacza,

materia ktora nas otacza, ktora jest widzialna i namacalna to zaledwie od 3-5 % ogolnej masy wszechswiata, takze Twoje stwierzenie , tu cytuje : " Istnieją jedynie przestrzeń i materia [...] "  nie jest prawda poniewaz reszta, czyli 95% masy wszechswiata tak naprawde  nie wiadomo czym jest .Pozdro

Portret użytkownika Ehem

Od jakiegoś czasu część

Od jakiegoś czasu część naukowców twierdzi, że założenie iż żyjemy tylko w wirtualnej rzeczywistości ma swoje podstawy w fakcie że gdziekolwiek nie zajrzą znajdą fraktale. 
A z przyjemnych rzeczy mamy aż trzy filmy:
13 piętro - mój ulubiony
Incepcja
Mroczne miasto
Matrix chociaż o tym traktuje to jednak najmniej mi pasuje do symulacji w symulacji Smile

Portret użytkownika P

A autor może by się

A autor może by się angielskiego nauczył zanim zabierze się za tłumaczenie artykułow.
Elon Musk twierdzi, że jest bardzo mała szansa że w przyszłosci bedziemy zyc w symulacji,
Nie twierdzi,  że aktualnie w niej żyjemy,

Portret użytkownika TylkoNieKarol

Hej,   Zróbmy tak: zapomnij o

Hej,
 
Zróbmy tak: zapomnij o komputerach i przejdź do czystej logiki. Zastanów się nad takim czymś: Gdy śpisz, nie wiesz, że śpisz. Cokolwiek śnisz: drzewa, góry, komputery, blogi i fora, schabowe kotlety, deszcze, upały, seks, ocean, pszczoły... itd., itp., istnieje tylko i wyłącznie w ramach snu i nie masz żadnej mocy, by odróżnić co jest, a co nie jest snem, nawet jeśli w ogóle zadałbyś sobie we śnie takie pytanie.
 
Więc czy w ogóle cokolwiek istnieje poza snem, cokolwiek, czego by można być pewnym? Owszem, jest coś takiego, o czym możesz być absolutnie pewnym, że istnieje, taki wzorzec Istnienia: Ty sam. Bo gdyby Ciebie nie było, to kto o to by pytał? Przypomnę taki wers z Witkacego, użyty przez Marka Grechutę: "Lecz myśl ta czyja? Samo się nie myśli, tak jak grzmi samo i samo się błyska..." I jest jeszcze druga prawda, prawie równie mocna: "Musi istnieć jeszcze Ktoś, kto mnie stworzył, bo sam siebie stworzyć nie mogłem, bo mnie jeszcze nie było".
 
To tyle prawdziwej pewności w tym świecie, bo wszystko inne może być snem, komputerową symulacją, halucynacją na prochach i czym tam tylko kto sobie chce i wyobrazić potrafi. Pozostaje wiara. Jeden wierzy w materię, drugi w komputerową symulację, trzeci w sen... itd.g

Portret użytkownika Weteran

Spokojnie , z nim jest jak

Spokojnie , z nim jest jak najbardziej wszystko ok.
Stworzenie świata w jakim się znajdujemy może być możliwe poprzez jakieś działanie .
my nie możemy tego zmienić  gdyż jesteśmy jago częścią ale możliwości takie może mieć inna inteligencja.
dlaczego tak miało by się dziać my nie musimy wiedzieć ,ale gdy np: nie ma duchowego boga.
To trzeba założyć że do takiego stanu rzeczy w jakim teraz jesteśmy doprowadziła fizyczność świata i przypadek.
ale kto lub co stworzyło ten świat ?? 
 

Portret użytkownika lipka

Kto dał mu prawo do używania

Kto dał mu prawo do używania nazwiska Tesli! Powinien swoją firmę nazwać musk motors. Musk już nie wie co jest rzeczywistością a co symulacją komputerową. Niestety ludzie zbyt długo siedzący przed komputerem tracą poczucie rzeczywistości i to dzieje się z tym filantropem, dużo kasy, dużo możliwości i się gubi we własnym świecie.

Portret użytkownika 3rwu624

Jeżeli materia z jakiej jest

Jeżeli materia z jakiej jest zbudowany świat jest energią a tak twierdzą naukowcy to jesteśmy, lub żyjemy w symulacji.Biblia mówi że jesteśmy parą x.Nasze życie to jest jakiś rodzaj symulacji

Portret użytkownika AS

To prawda żyjemy w symulacji

To prawda żyjemy w symulacji komputerowej którą stworzyła inna cywilizacja dla nas Bóg celem tej symulacji jest oddzielenie złych dusz od dobrych po śmierci wszyscy będziemy żyć w lepszym świecie odizolowani od złych dusz nie bedzie wojen, śmierci, bulu tylko miłość i dobro.

Strony

Skomentuj