Elon Musk przedstawił światu rewolucyjną baterię Powerwall

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors
Elon Musk od długiego czasu zapowiadał nowe baterie, które mają zrewolucjonizować rynek energii odnawialnej i w ogóle cały system energetyczny. Założyciel firmy Tesla Motors ujawnił właśnie swój wynalazek - baterię Powerwall.

 

Bateria Powerwall jest dość dużych rozmiarów i waży 100 kilogramów. Musk ujawnił dwa typy akumulatorów - pierwszy w cenie 3,5 tys. dolarów posiada pojemność 10 kWh, drugi natomiast będzie kosztował 3 tys. dolarów a jego pojemność będzie wynosiła 7 kWh. W obu przypadkach otrzymamy również 10-letnią gwarancję. Baterię wystarczy powiesić na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania i odpowiednio połączyć z panelami słonecznymi.

 

Akumulator ten pozwoli przechowywać energię wytworzoną dzięki wspomnianym panelom. Moża go również naładować w tradycyjny sposób, podłączając go do gniazdka. Urządzenia te operują w temperaturze od -20 do 43 stopni Celsjusza i początkowo mogą być używane jako zapasowe źródło energii, lecz Elon Musk uważa że z czasem będziemy mogli całkowicie przerzucić się na energię odnawialną. To właśnie dzięki niej zaoszczędzimy pieniądze na energii elektrycznej.

 

Właściciel Tesla Motors oprócz baterii Powerwall zaprezentował również koncepcję gigantycznych baterii przemysłowych Powerpack, które będzie można łączyć ze sobą w nieskończonych ilościach. Pozwolą one przechowywać ogromne ilości energii, liczone nawet w gigawatogodzinach.

Źródło: Tesla Motors

Według Muska, świat powiniem całkowicie przerzucić się na energię odnawialną a dzięki jego bateriom i gromadzonej w niej energii, będziemy mogli naładować wszystko - całe mieszkanie, urządzenia domowe, samochody elektryczne itd. Pierwsze baterie Powerwall pojawią się w USA już za kilka miesięcy a na innych kontynentach w przyszłym roku. 

 

 

Źródło: http://www.teslamotors.com/presskit/teslaenergy

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sh

Racja, pojemność - tu uważaj

Racja, pojemność - tu uważaj - kondensatora faktycznie mierzy się w Faradach wg jednostki SI. Popularnie pojemnością akumulatora jest nazywana ilość energii jaką może on zgromadzić i oddać.... no oczywiście w dużym zaokrągleniu....
Jeśli się więc nie czepiać szczegółów to wszystko się zgadza..
BTW: Ptasie mleczko to nie robią ani ptaki ani też się ich nie doi..., Ruskie pierogi nie są zazwyczaj lepione przez Rosjan, a "metr" to u rolnika kwintal (meter) np pszenicy.... świat jest okrutny...

Skomentuj