Elon Musk ogłosił, że Tesla Roadster będzie latającym samochodem

Kategorie: 

Źródło: Tesla

Elon Musk znany jest z wielu nietypowych, czasem wręcz szalonych pomysłów, a mimo to wciąż zaskakuje. Właściciel przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Tesla stwierdził, że nowy samochód Tesla Roadster będzie mógł latać niczym w popularnej serii filmów science fiction pt.: „Powrót do Przyszłości”.

 

W ostatnich latach, zainteresowanie latającymi samochodami wyraźnie wzrosło. Jeszcze w 2017 roku, Elon Musk powiedział, że pojazdy tego typu nie są przyszłością transportu i mogą nawet stanowić niebezpieczeństwo dla ludzi. Wygląda jednak na to, że ekscentryczny miliarder mógł zmienić zdanie.

 

9 stycznia, na serwisie społecznościowym Twitter napisał, że nadchodzące samochody Tesla Roadster będą latały niczym słynny DeLorean. Zaciekawieni internauci myśleli, że to był tylko żart, ale Elon Musk szybko wyjaśnił, że Tesla Roadster będzie wyposażony w silniki rakietowe.

Oczywiście nie poznaliśmy jeszcze żadnych konkretów. Wciąż jest zbyt wcześnie, aby mówić, że Tesla Roadster faktycznie będzie latającym samochodem. Możliwość wykonywania długich lotów to nie to samo, co chwilowe uniesienie się nad powierzchnią ziemi podczas szybkiej jazdy. Niewykluczone, że mamy tu do czynienia jedynie z sensacjonalizmem, choć z drugiej strony, po Elonie Musku należy spodziewać się wszystkiego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kamil 34

Tego pajaca już tylko

Tego pajaca już tylko wyśmiewam. Zero prawdziwej innowacji. Zwykły bajerant, dmuchający spekulacyjną bańkę, za bańką, byle inwestorzy jak największe szanse widzieli w ucieczce z majątkiem natłuczonym na głupocie samej gawiedzi.

Skomentuj