Elon Musk daje dożywotnią gwarancję na dachówki solarne

Kategorie: 

Źródło: Tesla

Niezwykłe dachówki solarne Elona Muska właśnie trafiły do sprzedaży. Jest to wyjątkowe połączenie typowych dachówek z panelami słonecznymi. Dowiedzieliśmy się ile będą kosztować słoneczne dachówki, lecz najbardziej zaskoczył fakt, że Musk daje na nie dożywotnią gwarancję.

 

Dokładnie 10 maja właściciel firmy Tesla ogłosił, że można składać zamówienia na jego dachówki. Do sprzedaży trafiły płytki z gładką powierzchnią a w 2018 roku pojawią się kolejne modele. Dostawa w USA będzie realizowana już w czerwcu. Zamówienia można składać z wielu państw świata - w przyszłym roku dachówki solarne będą dostarczane również do Europy, w tym także do Polski.

Źródło: Tesla

Początkowo Elon Musk twierdził, że jego wyjątkowe dachówki będą nawet tańsze od typowych płytek ceramicznych. Niestety podczas konferencji poprawił się, że dachówki fotowoltaiczne będą droższe, ale dodał, iż oszczędności będą wynikać z obniżonych rachunków za prąd.

Źródło: Tesla

Właściciel Tesli powiadomił, że za jedną stopę kwadratową dachówek solarnych będzie trzeba zapłacić prawie 22 dolary. To jest niewiele ponad 910 złotych za metr kwadratowy. Klienci muszą jednak złożyć depozyt w wysokości tysiąca dolarów.

Źródło: Tesla

Dachówki solarne Tesli, gdy spogląda się na nie z ulicy, wyglądają jak zwyczajne płytki dachowe. Zatem przechodnie nie będą wiedzieć o ich drugim zastosowaniu. Dachówki te są zabezpieczone hartowanym szkłem i są odporne na wysokie temperatury oraz uderzenia. Wytrzymałość samych płytek jest tak wysoka, że Elon Musk dał na nie dożywotnią gwarancję, zaś znajdujące się wewnątrz elementy fotowoltaiczne posiadają 30-letnią gwarancję. 

Źródło: Tesla

Tesla może je jeszcze dodatkowo ulepszyć, instalując w nich elementy grzewcze, pozwalające w łatwy i skuteczny sposób pozbyć się śniegu, który w okresie zimowym będzie utrudniał produkcję energii ze światła słonecznego. W połączeniu z baterią Powerwall, która pozwala magazynować nadmiarowe ilości energii, rachunki za prąd mogą spaść praktycznie nawet do zera.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Skomentuj