Dziwny ogromny "wąż" okazał się inwazyjnym robakiem

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Wirginii miejscowi odkryli dziwne stworzenie z głową podobną do kotwicy. Początkowo ludzie myśleli, że to wąż, ale okazało się, że to rzadki robak. 

 

Zwykle robaki są dość łatwe do odróżnienia od węży. Są mniejsze i cieńsze, a także mają mniejszą głowę. Oczywiście różnice na tym się nie kończą, ale właśnie takimi zewnętrznymi oznakami człowiek zwykle odróżnia węże od robaków. Jednak zarówno węże, jak i robaki są tak różnorodne, że czasami rozmiar i kształt nie wystarczają, aby je od siebie odróżnić.

 

W Wirginii miejscowy mieszkaniec zauważył dziwne stworzenie, które uznał za węża. Sfilmował to zwierzę i zgłosił to lokalnej organizacji ekologicznej. Jej przedstawiciele zabrali domniemanego „węża” na badania i odkryli, że to robak należący do rodzaju Bipalium.

Źródło: wikipedia.org

To stworzenie jest drapieżnym robakiem występującym tylko w Stanach Zjednoczonych. Niektóre gatunki tego rodzaju są niebezpieczne nawet dla ludzi, ponieważ wydzielają neurotoksynę, tetrodotoksynę. Ponadto zwierzęta te są niesamowicie wytrwałe: nawet z niewielkiej części ich ciała może wyrosnąć nowy osobnik.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj