Dubaj wprowadził pierwszego robota policyjnego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/24.ae

W Dubaju maszyny zaczynają przejmować obowiązki funkcjonariuszy policji. Robot humanoid opracowany przez hiszpańską firmę PAL Robotics otrzymał właśnie pracę mundurowego. Z biegiem czasu Dubaj chce, aby inteligentne roboty zastąpiły 25% pracowników policji.

 

Humanoid z pewnością nie nadaje się do łapania przestępców, ale potrafi identyfikować twarze ludzi. Posiada również wbudowany ekran dotykowy, na którym można zgłaszać przestępstwa lub zapłacić mandat za niektóre wykroczenia. Na dzień dzisiejszy roboty tego typu nie będą mieć zbyt wielu obowiązków, lecz w przyszłości Dubaj chce wykorzystać je jako pełnoprawnych funkcjonariuszy policji. To oznacza, że koniecznie będzie trzeba ulepszyć te maszyny.

 

Dubaj ma bardzo ambitne plany. Emirat chce korzystać wyłącznie z najnowszych technologii i już zaplanowano, że do 2030 roku 25% funkcjonariuszy policji zostanie zastąpionych robotami. Co więcej, planuje sie otworzenie pierwszego na świecie posterunku, który będzie obsługiwany tylko i wyłącznie przez maszyny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj