Dubaj rozpoczął testy autonomicznych kapsuł

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Dubaj, miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie miejsc na świecie. Tamtejsze władze rozpoczęły niedawno testy samojeżdżących kapsuł w ramach projektu, który zakłada autonomizację części transportu publicznego.

 

Kapsuły NX1 przeznaczone są do transportu pasażerów na krótkie i średnie dystanse. Mogą pomieścić maksymalnie 10 osób, lecz kapsuły można dowolnie łączyć i odłączać niczym tramwaje, co zajmuje od kilku do kilkunastu sekund.

 

Autonomiczne kapsuły zasilane są bateriami, które pozwalają im na około trzy godziny pracy. Ich naładowanie zajmuje jednak aż sześć godzin. Te niewielkie pojazdy mogą poruszać się z prędkością około 20 km/h.

Do 2030 roku, Dubaj zamierza zautomatyzować 25% transportu pasażerskiego. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo na jezdni i zredukować liczbę pracowników w sektorze transportu publicznego. Jednak przede wszystkim chodzi tu o przedstawienie Dubaju jako miasta przyszłości, zdominowanego przez same najnowocześniejsze technologie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj