Drukarka 3D, obsługiwana przez sztuczną inteligencję, tworzy reprodukcje arcydzieł malarskich

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Druk 3D i sztuczna inteligencja to dwie szybko rozwijające się technologie, które odmieniają nasz świat. Naukowcy postanowili połączyć je obie i weszli w posiadanie niezwykłego urządzenia, które potrafi odtwarzać wielkie dzieła malarskie.

 

Specjaliści z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory udostępnili sztucznej inteligencji różne obrazy, powstałe w różnych warunkach oświetleniowych. Następnie połączyli ją z drukarką 3D, aby tworzyć reprodukcje malarskie.

Naukowcy skorzystali z drukarki 3D, ponieważ ta zapewnia znacznie większe możliwości od typowych drukarek 2D. Dzięki zastosowanej technice, sztuczna inteligencja mogła precyzyjnie odtwarzać kolorystykę obrazów oraz cienie.

Na dzień dzisiejszy, technologia opracowana przez informatyków z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory produkuje dzieła wielkości pocztówki i nie jest w stanie odtworzyć tekstury powierzchni. Naukowcy zamierzają kontynuować swoje prace, aby ich wynalazek osiągnął doskonałość. Z drugiej strony, połączenie sztucznej inteligencji z drukiem 3D pokazuje, jak łatwo można fałszować bezcenne obrazy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj