Drukarka 3D BioBots potrafi tworzyć ludzką tkankę i organy z żywych komórek

Kategorie: 

Źródło: BioBots
Dzięki odpowiednim modyfikacjom i dodaniu odpowiedniego tuszu, drukarki 3D zamiast przedmiotów mogą tworzyć ludzką tkankę a nawet ludzkie organy. Tak właśnie jest w przypadku urządzenia BioBots, które zostało zaprezentowane na wydarzeniu TechCrunch Disrupt w Nowym Jorku.

 

Ta konkretna drukarka 3D została opracowana przez amerykańską firmę BioBots. Wykorzystuje ona specjalny biomateriał i niebieskie światło, które nie uszkadza komórek. Dzięki niej można tworzyć żywe tkanki oraz miniaturowe ludzkie organy, jednak na obecnym etapie tego urządzenia wytworzone "produkty" nie będą miały zastosowania w transplantologii.

 

Twórcy uważają, że dzięki ich drukarce 3D można byłoby przede wszystkim zakończyć testowanie leków na zwierzętach. Równie ważne jest to, że dziś do tworzenia żywych tkanek używa się wielkich i drogich maszyn, natomiast drukarka BioBots jest znacznie mniejsza, tańsza i prostsza w obsłudze.

 

 

Źródło: Phys.org

Więcej: BioBots

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika realista

Szanowni juz nie

Szanowni juz nie przesadzajmy. (cyt) "jednak na obecnym etapie tego urządzenia wytworzone "produkty" nie będą miały zastosowania w transplantologii." Wykorzystujmy te urządzenia do celów faktycznie przydatnych. Ja na mojej niewielkiej drukarce używam głównie żywic, fotoutwardzalnych z palety kolorów CMYK, które kupuję na platformie 3D Desgners. Robię różne rzeczy a czego nie potrafię sam zaprojektować fo kupuję tam gotowe szablony. Po co ktomu tkanki, które do nieczego się nie nadają?

Skomentuj