Dokonano przeszczepu pierwszego sztucznego serca, pacjent odzyskuje zdrowie

Kategorie: 

www.carmatsa.com
Chirurdzy z francuskiego szpitala Georges Pompidou European Hospital wstawili 75-letniemu pacjentowi pierwsze sztuczne serce. Operacja miała miejsce 18 grudnia a mężczyzna szybko wraca do zdrowia.

 

Sztuczne serce o którym mowa zostało stworzone dzięki połączeniu tradycyjnej medycyny i biologii z technologią wykorzystywaną do budowy satelitów. Prace nad jego budową prowadzone były przez znanego francuskiego kardiochirurga, profesora Alaina Carpentiera, który skorzystał z tego typu technologii ze względu na jej trwałość i wytrzymałość.

Sztuczne serce wykonuje 35 milionów zamknięć i otwarć zastawek w ciągu roku oraz posiada niewielkie czujniki monitorujące zapotrzebowanie organizmu na krew. Jak twierdzi firma Carmat, urządzenie to ma na dłuższą metę nawet zastąpić prawdziwe serce - materiały biologiczne oraz czujniki mają naśladować naturę. Naukowcy twierdzą, że przez minimum 5 lat powinno działać beż żadnych problemów. Jak wynika z informacji podawanych w mediach, pacjent ze sztucznym sercem funkcjonuje prawidłowo.

 

Co więcej, w najbliższych dniach trzej kolejni pacjenci zostaną wyposażeni w to najnowsze urządzenie. Cierpią oni na niewydolność serca, przez co organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi i pozostało im maksymalnie kilka tygodni życia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj