Do 2030 roku Chiny rozpoczną poszukiwania nadających się do zamieszkania planet poza Układem Słonecznym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny planują do 2030 roku rozpocząć poszukiwania nadających się do zamieszkania planet poza Układem Słonecznym. Projekt ogłosiła China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC), .

 

 

Do 2030 roku rozpocznie się misję o nazwie Search for Voices. Jej zadaniem będzie badanie przestrzeni kosmicznej poza Układem Słonecznym, aby dowiedzieć się, czy istnieją planety odpowiednie dla życia ludzkiego.

 

Jak wyjaśnili chińscy eksperci, w najbliższych latach Chiny zamierzają prowadzić międzyplanetarne misje eksploracji Jowisza i Urana, a także obrzeży Układu Słonecznego. Powiedział, że około 2025 roku Chiny wystrzelą sondę kosmiczną na asteroidy znajdujące się stosunkowo blisko Ziemi.

 

Ponadto w ciągu najbliższych 10-15 lat Chiny przeprowadzą misję dostarczenia próbek z Marsa na naszą planetę. Do 2028 roku Pekin zamierza zbudować na Księżycu podstawową strukturę międzynarodowej stacji. Przypomniano, że w tym samym czasie chińscy specjaliści opracowują nową ciężką rakietę nośną "Changzheng-9", która będzie w stanie dostarczyć do 150 ton ładunku na orbitę okołoziemską.

 

Zadaniem jest sprawienie, by do 2030 roku Chiny umocniły swoją pozycję wśród innych wiodących krajów, a do 2045 roku stały się potęgą kosmiczną we wszystkich dziedzinach.

 

Chiny aktywnie rozwijają narodowy program kosmiczny, rozwijają satelity meteorologiczne, telekomunikacyjne i nawigacyjne, a także technologie eksploracji Księżyca. Na orbicie zakończono budowę stacji kosmicznej, która wkrótce powinna zacząć normalnie funkcjonować. 

 

W 2021 roku Chiny przeprowadziły 55 startów kosmicznych, ustanawiając krajowy rekord, wyprzedzając pod tym względem Stany Zjednoczone i zajmując pierwsze miejsce na świecie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

"Chiny planują do 2030 roku

"Chiny planują do 2030 roku rozpocząć poszukiwania nadających się do zamieszkania planet poza Układem Słonecznym". Czyli takich planet, których przy pomocy dostępnych technik, nie można osiągnąć. Gdyby najbliższa z gwiazd zawierała w swym układzie taką planetę, idealną wprost do zasiedlenia, wręcz Ziemię Bis, o zasiedleniu jej w najblizszych stuleciach moglibyśmy tylko pomarzyć. Dużo bardziej prawdopodobnym jest  zniknięcie rozumnego zycia w tym czasie na Ziemi, niz jego transpalntacja w pobliże Proxima Centauri (4,24 roku świetlnego). Inne to juz kolejno około 6, 6,5, 7,25, 7,85, 8,3, 

Skomentuj