Dlaczego warto być na bieżąco?

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Nie umiesz odnaleźć się w informacyjnym chaosie? Nie wiesz, gdzie szukać rzetelnych informacji o bieżących wydarzeniach? Zajrzyj na strony edukacyjne dla młodzieży.

Niektórzy zgodnie z zasadą „im mniej wiesz, tym lepiej śpisz” nie czytają aktualności ze świata. W rzeczywistości jednak nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli na bieżąco nie interesujesz się tym, co ma miejsce w twojej okolicy czy kraju, to pozwalasz, by inni decydowali za ciebie o twoim życiu. Oddajesz stery i decyzje w ręce innych.

Dzięki temu, że jesteś na bieżąco z wiadomościami, nie przegapisz informacji o rzeczach, które cię interesują i są dla ciebie ważne. Będziesz wiedzieć, kiedy organizowane są najważniejsze festiwale muzyczne i jak się do nich przygotować, jak możesz zaangażować się w akcje charytatywne oraz jak maksymalnie wykorzystać dostęp do wydarzeń kulturalnych organizowanych online. Wiesz również o ważnych wydarzeniach społecznych, które mogą wpływać na rzeczywistość, w której żyjesz.

Gdzie szukać prawdziwych informacji?

W dobie Internetu dostęp do informacji jest w zasięgu ręki. Istnieje wiele serwisów informacyjnych, jednak większość z nich używa w artykułach specjalistycznych terminów, przez co automatycznie są one skierowane do ekspertów i dorosłych. Jeśli potrzebujesz wiedzy o bieżących wydarzeniach, zmianach gospodarczych, finansach czy polityce, przekazywanej w przystępny sposób, zajrzyj na strony internetowe dedykowane nastolatkom.

Jedną z nich jest https://noizer.pl/, czyli serwis edukacyjny dla młodzieży, w którym znajdziesz nie tylko fakty ze świata, lecz także wskazówki, jak mądrze zarządzać swoim budżetem, jak radzić sobie ze stresem i podnieść pewność siebie. Dzięki niemu nie tylko lepiej zrozumiesz zjawiska zachodzące w twoim otoczeniu, ale nauczysz się też krytycznie je oceniać. Dowiesz się również, jak rozwiązywać konflikty, jakie są funkcje rodziny czy podstawowe prawa człowieka. W tego typu serwisach nie brakuje też danych z zakresu ekologii. Zmiany to przecież stale aktualny temat, który ma ogromny wpływ na naszą przyszłość.

Jak odróżnić fakty od opinii?

W sieci nie brakuje stron, które przedstawiają opinie jako fakty. Czasami trudno jest samodzielnie oddzielić te dwie rzeczy, a jest to istotne z punktu widzenia formułowania własnych opinii i rozumienia danego zagadnienia. Jeśli nie masz pewności, czy artykuł, które znajdziesz w Internecie, przekazuje tylko suche fakty, sięgnij do innych źródeł. Szczegółowe informacje o tym, jak odróżnić fakty od opinii i jak rozpoznać fake newsy, również znajdziesz na portalach dedykowanych nastolatkom.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj