DARPA zaprezentowała zaawansowany wyświetlacz HUD dla żołnierzy

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army

Prowadzenie wojen z pomocą systemów rozszerzonej rzeczywistości będzie przypominać grę wideo, choć będą ginąć prawdziwi ludzie. Stany Zjednoczone pracują nad wyświetlaczami HUD dla amerykańskiej armii a w zeszłym tygodniu zademonstrowano pierwsze prototypowe urządzenie, które już dostarczono siłom specjalnym.

 

Tactical Augmented Reality (TAR) to zaawansowany system rozszerzonej rzeczywistości, który składa się z wyświetlacza HUD, tabletu i urządzenia montowanego na broni. Na niewielkim ekranie umieszczonym przed okiem pojawiają się przeróżne informacje i ikony. Można na nim zobaczyć np. mapę, lokalizację sojuszników i przeciwników czy odległość od celu. Wyświetlacz HUD jest powiązany z bronią, dzięki czemu żołnierz może zobaczyć to co "widzi" jego karabin, co daje wiele korzystnych możliwości.

 

System TAR pozwala również na bezprzewodową komunikację z innymi, a co za tym idzie, na łatwą i szybką wymianę informacji. Wyświetlacz HUD posiada wbudowany noktowizor i GPS, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje wiele urządzeń.

Źródło: Army.mil

DARPA zaprezentowała prototyp systemu TAR, który już został dostarczony siłom specjalnym. Techologia zostanie jeszcze dopracowana a jej ostateczny wygląd może ulec zmianie. W przyszłości, gdy prace dobiegną końca i powstanie ostateczna wersja systemu TAR to pojawi się na wyposażeniu amerykańskiej armii.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj