DARPA ujawniła pierwsze szczegóły na temat przyszłego pojazdu GXV-T

Kategorie: 

Źródło: DARPA
Jakiś czas temu DARPA ogłosiła rozpoczęcie prac nad zupełnie nowymi pojazdami opancerzonymi, które będą znacznie mniejsze i lekko opancerzone w przeciwieństwie do dzisiejszych czołgów, ale mają być jednocześnie bezpieczne i bardzo szybkie. Agencja udostępniła właśnie bardziej szczegółowe informacje na temat przyszłego pojazdu GXV-T.

 

Nowoczesny pojazd opancerzony będzie mniejszy i lżejszy o 50% a jego szybkość poruszania się wzrośnie dwukrotnie. DAPRA chce aby GXV-T był maszyną trudną do wykrycia i niepodatną na ataki przeciwnika a jej obsługa była bardzo prosta. Dzięki temu operatorem będzie mógł zostać każdy żołnierz, który przejdzie jedynie krótkie szkolenie.

 

Według obecnej koncepcji, przyszły jednoosobowy pojazd będzie posiadał zamknięty kokpit, wykorzystujący technologię wizualizacyjną, która zapewni wysoką rozdzielczość oraz szeroki kąt widzenia. Ekran znajdujący się przed oczami będzie funkcjonował niczym dotykowy wyświetlacz HUD i udostępni żołnierzowi kluczowe informacje.

 

Czujniki będą wizualizować otoczenie, identyfikować i śledzić zarówno sojuszników jak i przeciwników. Operator będzie otrzymywał informacje o terenie po jakim się porusza i będzie mógł zaplanować swoją trasę. Ponadto, pojazd będzie posiadał funkcję autopilota i będzie samodzielnie poruszał się po wyznaczonej wcześniej trasie. Wszystko zostało przedstawione na poniższej wizualizacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj