DARPA przypadkowo odkryła pierwszy bąbel warp

Kategorie: 

Źródło: Paramount Pictures

Naukowcy finansowani przez amerykańską agencję rządową DARPA przez przypadek odkryli pierwszy na świecie bąbel czasoprzestrzenny. Z jego pomocą nasze przyszłe statki kosmiczne mogłyby przemieszczać się szybciej od prędkości światła.

 

W wywiadzie dla The Debrief, dr Harold G. White, były ekspert NASA ds. napędu warp opowiedział o przypadkowym odkryciu. On i jego zespół z Limitless Space Institute (LS) odkryli prawdziwą bańkę czasoprzestrzenną. Niestety badacze nie ujawnili żadnych szczegółów w tej sprawie.

 

Sam napęd warp został wymyślony na potrzeby serialu "Star Trek". Prędkość warp 1 umożliwia osiąganie prędkości światła w próżni, a kolejne prędkości warp wzrastają w sposób nieliniowy. Jednak w 1994 r. meksykański matematyk Miguel Alcubierre na podstawie swoich obliczeń doszedł do wniosku, że opracowanie napędu warp oraz podróże kosmiczne po Wszechświecie bez naruszania praw fizyki jednak są możliwe.

Źródło: NASA

Według agencji NASA, napęd warp opisywany przez Alcubierrego zapożycza koncepcje z ogólnej teorii względności Alberta Einsteina. Harold G. White twierdzi, że należy zmniejszyć wymagania energetyczne i zmienić materiały, które proponował meksykański matematyk, aby mieć chociaż cień szansy na zbudowanie prawdziwego napędu warp. Zespół liczy, że uda się zaprojektować testowy napęd warp i ustalić, czy spełnia on wymagania, które postawił matematyk Miguel Alcubierre.

 

Napęd warp wg. Alcubierrego ma działać poprzez tworzenie tzw. bąbla czasoprzestrzennego wokół statku kosmicznego, aby zakrzywić czasoprzestrzeń i zmniejszyć odległość między dwoma punktami. Zjawisko to pozwoliłoby ludzkości przemieszczać się z jednego układu gwiezdnego do drugiego w mgnieniu oka - w porównaniu do współczesnej technologii rakietowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jacuś

Wyniki zostały utajnione nie

Wyniki zostały utajnione nie wiadomo co tam powstało w każdym razie, jeśli stworzyli bąbel prawdopodobnie stworzyli nowe universum. Trwało krótko z naszej perspektywy ale z wew. bąbla mogło to trwać miliardy lat.  To by dowodziło teorii pewnego Pana z Węgier, że i my żyjemy obecnie w takiej bańce, która w końcu znikne. Rozproszy swoją energię. 

To z koleii również według tego samego Pana dowodzi to iż każda istota rozumna, może być bogiem. Zatem multiversum to już więcej niż prawdopodobne i nasz koniec jest absolutnie nie unikniony. 

Skomentuj