DARPA pracuje nad urządzeniem, które pozwoli czytać w myślach

Kategorie: 

Logo DARPA
Możliwość czytania ludzkich myśli było prezentowane w wielu różnych filmach science fiction. Nie oznacza to jednak, że taka technologia jest tylko wymysłem a człowiek nigdy nie będzie w stanie tego zrobić.

 

Amerykańska Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, w skrócie DARPA, pracuje nad projektem który ma na celu stworzenie taniego urządzenia do czytania ludzkiego umysłu, które z wyglądu będzie przypominać słuchawki. Dokładniej chodzi o odczyt EEG a wyniki będą przesyłane do specjalnej aplikacji w smartphonie.

 

Istnieje pewnie urządzenie, o którym warto wspomnieć. Nazywa się "Thinker Thing" i pozwala użytkownikowi wykorzystać swoją wyobraźnię do stworzenia czego tylko zechce za pośrednictwem drukarki 3D. Urządzenie to jednak jest przeznaczone "dla zabawy".

 

W przypadku projektu DARPA, urządzenie zostanie wykorzystane militarnie. Oficjalnie mówi się, że odczyt EEG zapewni lepszą reakcję na wypadek gdyby żołnierz odniósł obrażenia bądź zostałby postrzelony, straciłby przytomność a nie wezwałby pomocy. Jednak oficjalna wersja nie zawsze musi być zgodna z rzeczywistością a urządzenie najprawdopodobniej zostanie wykorzystywane np. do przesłuchiwania terrorystów. Możliwości jest bardzo wiele.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/dod-eeg-brainwaves/29355/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Agata

Technologia do odczytywania

Technologia do odczytywania ludzkiego umysłu już istnieją. Nie wiem czy są tanie
Znam przypadek w Polsce osoby, że osoby, które się posługują tą technologia dokonały m.in.wyłudzeń znacznych kwot pieniędzy od swojej ofiary.
Znały stan jej konta oraz planowane zakupy.

Portret użytkownika Karolek

Zemna jest tak samo od około

Zemna jest tak samo od około dziewięciu lat mnie podsłuchują ja nawet otym niewiedzialem ,a od trzech lat zaczęli domnie rozmawiać poprzez voice to skull przez 24/7.poto abym niemugl sie skupić na niczym i żebym niemugl nic ztym zrobić .Tak sie składa ze wiem kto zemna tak zrobił i poco ,a mianowicie w skrucie chodzi oto ze mieszkam w Londynie od dziesięciu lat i jak tylko przyjechałem to poznawałem Polaków rurznych ludzi którzy szukali takich kturzy przyjeżdżają z polski sami  botutaj jest to niezauważalne nikt by nato niezwrucil uwagi .Ci ludzie znają ta technologie i maia odpowiedni sprzęt ,zostałem posypany jakaś substancja i zrobili mi jakoś na odległość rezonans i odczytują moje myśli przez tyle lat , a teras zaczęli domnie od trzech lat domnie muwic ogulnie same groźby i wyzwiska to działa na zasadzie chyba mikrofal i fal skalarnych bo działa nawet w tunelach metra pod ziemia .A to wszystko jest poto żeby kamus zabrać dosłownie wszystko ,potrafią zmusić karzdego do wszystkiego bo wiedza z czasem wszystko na temat rodziny ,jak duża wjakim wieku jakie ma nieruchomość ,kto ile ma pieniędzy i gdzie je ma ,a jeśli ktoś zarobi je naprzyklat nielegalnie to mogą go szantażować albo porwać kogoś z rodziny i to dzieje sie nie odrazu tylko morze potrwać kilka lat albo nawet kilkanaście ,mogą ruwniesz naprzyklat spreparować dowody i posłać kogoś do więzienia na wiele lat i robić porządek z jego rodzina ,albo ludzie znikają poprostu i nikt tego niezauważalne .Ja znam takie przypadki gdzie doszło do zbrodni poto aby szantażować za kilka lat tych kturzy byli prz tym i zabrać im wszystko bo znają ich myśli i wiedza o wszystkim być morze nagrywają terz to wszystko i łatwo mogą kimś manipulować . Zemna jest o tyle gorzej ze ja wiem kto tak robi gdzie i domyślam sie terz z kim tak było zrobione bo niektórych już niema a ci kturzy są podsłuchiwani by mi w to nieuwierzyli jest to trudne do udowodnienia i podobno nieda sie z tym nic zrobić ,w co ja osobiście niewierze ,musi być jakiś sposób .dlatego szukam wciąż infoemacji na temat tej technologii i jak to działa dokładnie i co z tym zrobić bo chcą mnie porwać i zabić żeby to sie niewydalo ,jeśli ktoś ma jakieś informacje albo pytania bo wiem terz sporo na ten temat to podaje imeil mailto:[email protected]

Skomentuj