DARPA chce prowadzić działania w cyberprzestrzeni poprzez wirtualną rzeczywistość

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Amerykańska agencja DARPA pracowała przez ostatnie dwa lata nad specjalnym projektem "Plan X", w ramach którego planowane jest wykorzystanie gogli Oculus Rift. Wojna w cyberprzestrzeni stanie się równie prosta, co granie w gry wideo.

 

Jakiś czas temu informowaliśmy, że amerykańskie wojsko będzie w przyszłości prowadzić ćwiczenia wojskowe właśnie dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości. Podobnie ma się sprawa z działaniami w cyberprzestrzeni. DARPA zaprezentowała niedawno wyniki swojej dotychczasowej pracy.

 

Amerykańscy "cyberwojownicy" będą mogli przypuszczać atak lub bronić się w cyberprzestrzeni niczym w grze wideo a gogle Oculus Rift pozwolą im dosłownie wejść w Internet. Urządzenie to będzie symulować cyberprzestrzeń w trzech wymiarach, gdzie prowadzenie działań ma zostać znacznie uproszczone.

 

"Nie będzie dwuwymiarowego widoku, więc będzie można rozglądać się za danymi. Patrząc w lewo lub w prawo, będzie można zobaczyć różne informacje. Oculus Rift zapewni wciągające środowisko. To tak jakby pływać w Internecie" - powiedział Frank Pound, kierownik programu Plan X.

 

Projekt jest obecnie w fazie rozwoju i nie może zostać jeszcze wdrożony. DARPA oświadczyła, że prace nad militarnym zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości w cyberprzestrzeni potrwają do 2017 roku. Do tego czasu, Plan X z pewnością będzie jeszcze bardziej zaawansowany.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj