DARPA chce dokonać terraformacji Marsa, tworząc zmodyfikowane genetycznie organizmy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Przypomnijmy że według naukowców, Mars mógł być w odległej przeszłości bardzo podobny do naszej planety. Niektórzy twierdzą nawet, że Czerwona Planeta była kiedyś zamieszkała. Amerykańska agencja DARPA powiadomiła o swoich niezwykłych planach przekształcenia Marsa w planetę bardziej przyjazną do życia.

 

Mars jest obecnie zimną planetą, na której panują bardzo surowe warunki. Człowiek nie miałby praktycznie żadnych szans na przetrwanie, choć można je nieco zwiększyć dzięki dzisiejszej technologii. To oczywiście nie wystarcza. Agencja DARPA twierdzi, że dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej uda się dosłownie przeobrazić Marsa.

Źródło: Daein Ballard/Wikimedia Commons

Alicia Jackson, wicedyrektor Biura Technologii Biologicznych należącego do DARPA powiedziała, że agencja jest w posiadaniu przełomowej biotechnologii, która pozwala dokonać znacznych zmian nie tylko tu na Ziemi, ale również w kosmosie. Nawiązując jednak do kosmosu, Jackson wskazywała na powyższą grafikę artystyczną, gdzie zaprezentowano terraformację Marsa.

 

Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej, DARPA chce edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć w ten sposób zupełnie nowe twory - brzmi to jak zabawa w Boga. Następnie agencja chciałaby wykorzystać specjalnie zmodyfikowane genetycznie organizmy aby naprawiły szkody wyrządzone w danym środowisku.

 

Jackson twierdzi, że dzięki tym organizmom można byłoby przywrócić do życia środowisko, które ucierpiało przez jakąś katastofę naturalną lub wywołaną przez człowieka. Krótko mówiąc, DARPA chce stworzyć nowe życie i wysłać je na Marsa aby planeta stała się bardziej przyjazna dla człowieka. Dzięki temu, ludzkość mogłaby ją skolonizować. Oczywiście tylko czas może pokazać, czy jest to możliwe i czy w przyszłości rzeczywiście dojdzie do terraformacji Czerwonej Planety.

 

 

Źródło: http://motherboard.vice.com/read/darpa-we-are-engineering-the-organisms-that-will-terraform-mars

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika RXczarli

Jak by walneli w marsa

Jak by walneli w marsa planetą taka jak wenus to mars byłby wielkości ziemi. Za tym dojdzie przywrucenie pola magnetycznego. Ocieplenie klimatu. Tylko będzie trze a dostarczyć tam wode.

Portret użytkownika cxertyj

  Szwecja to Kongo tam gdzie

 
Szwecja to Kongo tam gdzie są temarzenia o ociepleniu Marsa... piekielnie zimno, 1. 200 razy za rzadka atmosfera 2. Za mała masa by było powietrze 3.
chyba że że ktoś wybuduje Terrarium co jest najtańsze, a przyszli kosmici będą obserwować ludzi błąkającym się w przestronnym, ale za to monotonnym krajobrazie akwarium jak wyłupiaste są ich oczy od niskiego ciśnienia...
 
Lepiej przetransportować Marsa w okolicę Ziemi i uczynić go satelitą w miejsce Księzyca.
będzie trochę cieplej, chociaż też Sucho i bezwietrznie....

Skomentuj