DARPA będzie testować na człowieku mikroczipy, które pozwolą kontrolować umysł

Kategorie: 

Źródło: Flickr/amy leonard/CC BY-ND 2.0
Znana z wielu projektów wojskowych agencja DARPA pracuje nad mikroczipami, które będzie można umieszczać w ludzkim mózgu aby połączyć go ze światem cyfrowym. Urządzenie z powodzeniem zostało przetestowane na zwierzętach - teraz przyszedł czas na ludzi. Pierwszy eksperyment na człowieku zostanie przeprowadzony już w przyszłym roku.

 

Technologia, na rozwój której Pentagon przeznaczył 62 miliony dolarów, ma pozwolić na wymianę informacji między mózgiem a internetem. Transfer ten będzie działał w obie strony - nasz mózg, dzięki mikroczipowi, będzie mógł przyjmować lub udostępniać informacje w sieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłości człowiek faktycznie będzie na bieżąco połączony z internetem i będzie mógł bezpośrednio z niego czerpać wszelką wiedzę.

 

Opracowywane przez amerykańską agencję DARPA mikroczipy, zanim znajdą swoje zastosowanie u ludzi, należy w pierwszej kolejności przetestować. Eksperymenty po raz pierwszy zostaną przeprowadzone na człowieku a specjaliści będą pracować nad ulepszeniem tej technologii. Trudno zatem powiedzieć, kiedy urządzenia te będą gotowe do użytku na większą skalę.

 

Czipy pozwolą podłączyć nasz mózg z internetem, ale zastosowań jest znacznie więcej. DARPA tworzy narzędzie, które pozwoli monitorować myśli każdego człowieka. Jest to zatem kolejny sposób na inwigilację społeczeństwa. Jednak media znajdą tysiące powodów, dla których każdy obywatel USA powinien się zaczipować. W telewizji NBC News porównano ostatnio czipy z kodami kreskowymi - wyjaśniono, że gdy wprowadzono je w latach 60. ubiegłego wieku, ludzie byli przerażeni, ale dziś kody kreskowe są tak powszechne, że praktycznie nikt ich nie dostrzega. Mikroczipy umieszczone w ludzkich mózgach miałyby funkcjonować na podobnej zasadzie.

 

 

Źródło: http://www.glitch.news/2016-07-22-darpa-spent-62-million-creating-microchips-for-humans.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj