Czy warto korzystać z Asany? Jakie są jej zalety?

Kategorie: 

Źródło:

Asana to jeden z najpopularniejszych programów do zarządzania projektami i zespołami. Powstałe w 2008 roku narzędzie z roku na rok zdobywa coraz więcej użytkowników i zyskuje popularność zarówno wśród małych biznesów jak i wielkich organizacji, i nie jest to zaskoczeniem, jeśli skupimy się na tym, co wyróżnia Asanę na tle konkurencji.

Prosty design z mnóstwem funkcji

Nie jest dziwne, że tak wielkie organizacje jak Spotify czy NASA korzystają z Asany – to prawdziwy tytan możliwości! Jednocześnie mnogość przydatnych funkcji nie wiąże się na szczęście z przytłaczającym designem; ten jest tak prosty jak to jest możliwe, ułatwiając znacznie codzienną pracę w projekcie i jego koordynację. Jeśli zarządzasz projektem, na pewno docenisz podstawowe opcje w  Asanie: tworzenie tablic, zespołów, zadań i podzadań. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość dzielenia się plikami w ramach konkretnego zadania jak i całego projektu przez wszystkich członków zespołu, a także prowadzenie dyskusji nie tylko w komentarzach do jednego zadania, a także na forum całego projektu. Opcje ta redukują znacznie rozproszenie podczas pracy, ponieważ nie ma potrzeby sprawdzać ani komunikatora, ani maila, ani oddzielnego zewnętrznego dysku z plikami projektowymi – wszystkie ważne ustalenia możecie zakomunikować sobie bezpośrednio w projekcie w Asanie i macie tam też dostęp do całego archiwum wszystkich współdzielonych plików.

Więcej o Asanie znajdziesz na stronie: https://leadership-center.pl/blog/asana-co-to-za-narzedzie/

Sprawne planowanie i dotrzymywanie terminów

Asana ma bardzo dobrze przemyślane tworzenie przejrzystej wizualnie Roadmapy, która ułatwia znacznie długofalowe planowanie kamieni milowych w projekcie.  Jeśli dodamy do tego świetnie zintegrowaną funkcję kalendarza projektu, proste dodanie deadline’ów do zadań i kamieni milowych, a także możliwość przełączania się między widokami (do wyboru widok tablicy, listy zadań posegregowanych według czasu ich realizacji, czy kalendarza) i filtrowanie naszych zadań po wybranych projektach lub kategoriach — dostarczanie zadań na czas i ocena ich pracochłonności jest naprawdę ułatwiona. Warto wspomnieć też, że Asana dostępna jest także w wersji mobilnej, dzięki czemu koordynowanie zadań czy komunikacja z członkami zespołu jest możliwa również bez dostępu do komputera – chociażby w podroży czy podczas dnia wypełnionego spotkaniami.

Duże możliwości

Asana nie różni się od nich konkurencyjnych programów do zarządzania projektami dostępnymi funkcjami – co więcej, niektóre rzeczy są zwizualizowane w bardziej przystępny sposób. Funkcja raportowania ma możliwość pokazania obciążenia pracą w czasie konkretnego pracownika w danym projekcie, a zintegrowany z projektem kalendarz umożliwia śledzenie postępów i poinformuje Cię, kiedy termin dostarczenia kamienia milowego wejdzie w fazę ryzyka na tyle wcześnie, że bez problemu będziesz w stanie szybko wdrożyć plan naprawczy. Warto wspomnieć też, że wersja darmowa Asany oferuje możliwość tworzenia nielimitowanej liczby projektów i zarządzanie zespołami do 15 osób, co sprawia, że może to być idealne narzędzie nawet dla małych firm i niedużych działów w większych organizacjach, które wcześniej nie korzystały z oprogramowania do zarządzania zadaniami.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj