Czosnek jako uniwersalne lekarstwo, zwalcza nawet nowotwory mózgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Uczeni doszli do wniosku, że substancje zawarte w czosnku sprzyjają produkcji reaktywnych form tlenu w komórkach nowotworowych mózgu. To powoduje z kolei ich tendencję do poprawy chemicznych sygnałów śmierci, co zapobiega wzrostowi guza mózgu.

 

Lecznicza moc czosnku znana jest od dawna, ale ze względu na intensywny zapach nie jest to roślina powszechnie lubiana przez konsumentów żywności. Jednak czosnek jest prawdopodobnie najpotężniejszym naturalnym lekiem występującym w przyrodzie. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego ludzie którzy spożywają dietę śródziemnomorską żyją długo i zdrowo.

 

Czosnek jest także częstym gościem w laboratoriach badawczych, gdzie próbuje się syntetyzować występujące w nim substancje celem produkcji nowych leków. Pracownicy Uniwersytetu w Waszyngtonie wykazali wcześniej, że czosnek jest 100 razy bardziej skuteczny w celu zwalczania chorób przewodu pokarmowego, niż popularne antybiotyki.

 

Okazuje się, że czosnek może być przydatny również dla chorych na nowotwory. Jednym z najczęstszych i najbardziej agresywnych złośliwych guzów mózgu u ludzi jest glejak. Leczenie zazwyczaj polega na chemioterapii i naświetlaniu, które niestety, zabija zarówno komórki mózgu jak i nowotworowe, bez wyjątku. Agresywna kuracja jest bardzo wyczerpująca i pacjentom daje się średnią życia 15 miesięcy.

Źródło: sxc.hu

Badania wskazują, że organiczne związki siarki znajdujące się w czosnku są wyjątkowo skuteczne wobec glejaka, i mogą być używane jako nieinwazyjna forma leczenia raka bez śmiertelnie niebezpiecznych skutków ubocznych związanych z chemioterapią. Studiowano trzy organiczne związki siarki z czosnku (DAS, DADS i DATS)  i studiowano ich interakcję z komórkami ludzkiego glejaka. Okazało się, że hydroksylowe jony sulfonofenyli zawarte w czosnku są w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg.

 

Wszystkie trzy związki wykazały skuteczność w zwalczaniu komórek nowotworowych mózgu, ale DATS okazało najbardziej efektywne. Staje się coraz bardziej jasne, że odpowiedź komórek na te związki dotyczy ich zdolność do generowania wolnych rodników, czyli nie służą tylko jako przeciwutleniacz. Badanie zostało opublikowane w Journal of the American Cancer Society.

 

Czosnek zawiera organiczne związki siarki, które nie wymagają wyrafinowanych metod dostarczania pacjentom z guzami mózgu. Naukowcy mówią, że ich naturalne pochodzenie jest znacznie lepsze dla organizmu niż stosowanie syntetyczne sposoby leczenia.

 

Aby skorzystać z potencjalnych właściwości przeciwnowotworowych czosnku, należy przestrzegać pewnych zasad. Najpierw trzeba wyciąć kawałek świeżego czosnku i pozostawić go przez piętnaście minut, a następnie zjeść. Czas ten jest według uczonych konieczny do powstania enzymów, które produkują wspomniane powyżej związki przeciwnowotworowe.

 

 

Źródło: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/czosnek-zwalcza-nowotwory-mozgu-bez-efektow-ubocznych

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

"Czosnek jest także częstym

"Czosnek jest także częstym gościem w laboratoriach badawczych, gdzie próbuje się syntetyzować występujące w nim substancje celem produkcji nowych leków." Dlaczego próbuje się syntetyzować? Otóż nie można zarobić na leczeniu czosnkiem, nie można też go usilnie propagować i chwalić za skuteczność. Trzeba syntetyzować substancje z czosnku, opatentować je i sprzedawać 20000 % drożej niż cena produkcji. Dlaczego  chemia  (cytotoksyny) ma się dalej dobrze, a znana jest od dziesięcioleci?  Bo tak naprawdę daje sporo zarobić USA i ich koncernom. Wlew potrafi kosztować 50 tys. złotych. Wlew witaminy C jest praktycznie darmowy w tym kontekście. Ostatnio w amerykańskim TVN właśnie widziałem ceny wlewu tej witaminy, opatrzone komentarzem, że wiadomo, że na tym się zarabia kolosalne pieniądze, mimo że nie jest skuteczne. Taki wlew może kosztować nawet "aż" 250 złotych, co przy wlewie za "tylko" 50 000 złotych stawia go na straconej pozycji. Co się stanie, gdy wlejemy witaminę C zdrowemu człowiekowi, a co gdy wlejemy chemie takowemu? Nawet gdy założymy, że wlew witaminy C jest zupełnie nieskuteczny, to nie można zakładać, że nas truje. Wlew chemii powoduje szok w organizmie i powszechną śmierć komórek. Dlaczego zatem TVN skupia się na niepropagowaniu wlewania witaminy C, wątpieniu w jej skuteczność, czy krytykowaniu takowych praktyk za 250 złotych, a nic nie mówi o truciu, często wielokrotnym,  organizmu za 50 tys. złotych? Co jakiś czas wybucha wieść, że właśnie znaleziono prosty lek na raka. Nigdy takowy nie wejdzie do produkcji. Lobby amerykańskiej farmaceutyki na to nie pozwoli. Nawet gdy będą syntetyzować naturalne substancje i je opatentować, to cena za nie będzie zaporowa. Całe społeczeństwa będą zbierały charytatywne po złotówce, by te miliony przetransferować  już na nie charytatywne konta gigantów farmaceutycznych

http://www.vitanatural.pl/kompanie-farmaceutyczne-nie-chca-abyscie-byli-zdrowi

Skomentuj