Coca-Cola przekupuje naukowców aby twierdzili, że słodkie napoje są zdrowe

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Dla wielu z nas jest to oczywiste, że cukier nie jest dobry dla naszego zdrowia a jego nadmierne spożywanie powoduje otyłość i różne choroby. Gdyby wszyscy ludzie zdawali sobie z tego sprawę, znane na całym świecie korporacje zajmujące się produkcją napojów gazowanych przestałyby zarabiać. Byłby to jednocześnie pierwszy krok ku zdrowszemu społeczeństwu, a jak powszechnie wiadomo, schorowani ludzie również są częścią bardzo opłacalnego biznesu.

 

Cukier nie bez powodu nazywany jest białą śmiercią. Jego nadmiar powoduje szereg problemów zdrowotnych zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Jest uzależniający niczym alkohol czy papierosy a jednocześnie dodawany do całej masy produktów spożywczych. W niektórych krajach, np. w Wielkiej Brytanii, od dłuższego czasu sporo mówi się o konieczności wprowadzenia specjalnego podatku od cukru, co miałoby rzekomo zwalczyć otyłość.

 

Oczywiście nie oznacza to, że ludzie nagle zrezygnują z cukru i staną się zdrowsi. Chodzi przecież tylko i wyłącznie o biznes. Z jednej strony mówi się że cukier jest zły i trzeba wprowadzić odpowiedni podatek, a z drugiej strony opłacani naukowcy i dietetycy przekonują że cukier jest zdrowy i wcale nie powoduje otyłości.

Źródło: sxc.hu

Jak ujawnił właśnie dziennik The Times, znana na całym świecie korporacja Coca-Cola zapłaciła w sumie 4,68 miliona funtów Europejskiemu Instytutowi Nawodnienia (EHI), który to propaguje wiedzę o nawodnieniu organizmu i jego wpływie na zdrowie, dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną człowieka. Ci rzekomo niezależni eksperci utrzymują, że słodkie napoje gazowane nie mają niczego wspólnego z otyłością.

 

Co więcej, Coca-Cola opłacała także brytyjskie organizacje, takie jak UKActive, Brytyjską Fundację ds. Żywienia, Narodowe Forum Otyłości, Brytyjskie Stowarzyszenie Dietetyków (BDA) czy Brytyjskie Stowarzyszenie Badań nad Otyłością. Przypominamy, że instytuty te znajdują się w Wielkiej Brytanii, gdzie wzywa się do opodatkowania cukru.

 

W samym 2010 roku i tylko w Stanach Zjednoczonych, Coca-Cola przekupiła odpowiednie organizacje, naukowców i dietetyków wydając ponad 120 milionów dolarów. Jak widać na powyższym przykładzie - pieniędzmi można w dzisiejszym świecie zdziałać wszystko a biznes to biznes, nawet jeśli prowadzi się go kosztem zdrowia innych ludzi.

 

 

Na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/health/article-3266079/Coca-Cola-pouring-millions-scientific-research-healthy-eating-schemes-counter-claims-drinks-cause-obesity.html

Źródło: http://www.thetimes.co.uk/tto/health/news/article4580708.ece

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika piesnalewakow

 Obecny szef koncernu  ten

 Obecny szef koncernu  ten  co widzial broń masowej zagłady  w Iraku  Stoi za ponownym wprowadzeniu i produkcji ASPARTAMU GROŻNEJ TRUCIZNY COCA COLA JEST PEŁNA TEGO SWINSTWA  nIE OD RZECZY NALEŻY TU ZAZNACZYC ŻE ZARZĄD KONCERNU JEST ŻYDOWSKI  

Skomentuj