Chiny ujawniły największy na świecie dron transportowy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chińska Akademia Technologii Elektroniki Lotniczej (CAAET) przeprowadziła udany test największego na świecie drona komercyjnego. Bezzałogowiec o nazwie Feihong-98 (FH-98) wykonał swój pierwszy lot testowy w Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach.

 

Wielka bezzałogowa maszyna z powodzeniem wystartowała z portu lotniczego Baotou. Jej pierwszy lot testowy odbył się we wtorek, 16 października.

Feihong-98 to pierwszy chiński samolot transportowy krajowej produkcji - następca samolotu Shifei Y5B, który wykonał swój pierwszy lot w 1957 roku i od tego czasu był powszechnie stosowany. Wykonano go na wzór radzieckiej maszyny An-2. Feihong-98 jest również największym na świecie bezzałogowym samolotem transportowym o ładowności do 1500 kg, który rozwija prędkość do 180 km/h i posiada zasięg do 1200 km.

Dron Feihong-98 będzie mógł transportować towary do odległych obszarów, zlokalizowanych w trudnych warunkach terenowych. Nowa maszyna znajdzie też zastosowanie przy udzielaniu szybkiej pomocy do regionów dotkniętych klęską żywiołową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj