Chiny rozpoczną sprzedaż własnych okularów Google Glass za ułamek ceny

Kategorie: 

Źródło: Google
Jeśli ktokolwiek z Was marzy o okularach rozszerzonej rzeczywistości Google Glass ale jest zniechęcony przez wysoką cenę, w te lato będzie mógł zakupić chińską wersję tego wynalazku "Cool Glass One". Okulary te funkcjonują niemal tak samo jak urządzenie od korporacji Google, lecz ich cena jest o wiele niższa.

 

Urządzenie zostało zaprezentowane podczas niedawnego Pokazu Elektroniki Użytkowej (CES) w Szanghaju. Okulary Cool Glass One, które zostały opracowane przez firmę Palo Alto Tech Co. Ltd., dobitnie przypominają Google Glass. Z boku umieszczony został panel dotykowy, który umożliwia kontrolę urządzenia. Dzięki chińskim okularom rozszerzonej rzeczywistości można nagrywać filmy w jakości HD (1080p). Wynalazek jest jednak kompatybilny tylko z systemem operacyjnym Android.

 

Twórcy sami przyznali, że zostali zainspirowani okularami Google Glass i na tej podstawie stworzyli własne, znacznie tańsze urządzenie. Podczas gdy Google Glass kosztuje obecnie około 1500 dolarów, cena Cool Glass One będzie wynosić od 300 do 500 dolarów.

 

 

Źródło: http://shanghaiist.com/2015/06/02/chinese-company-google-glass.php

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj