Chiny przystępują do prac nad autonomicznymi samochodami

Kategorie: 

Źródło: Baidu
Korporacja Baidu, często określana jako "chińskie Google" ogłosiła swój udział w samochodowym wyścigu. Chodzi oczywiście o samochody autonomiczne, które jeżdzą samodzielnie i nie potrzebują kierowcy ani nawet kierownicy. Baidu postanowiła rozpocząć prace nad samojeżdżącymi pojazdami.

 

W czwartek poinformowano, że chiński gigant technologiczny zakończył testy drogowe swojego autonomicznego pojazdu - zmodyfikowanego modelu BMW serii 3. Samochód przejechał trasę o długości 30 kilometrów i podobno wykonał wszystkie polecenia i prawidłowo reagował na różne sytuacje, np. poprawnie wykonywał zakręty, zawracał, przyspieszał i zwalniał oraz bezpiecznie poruszał się wśród innych pojazdów.

 

Kilka miesięcy temu w Chinach powstał również samochód, który był kontrolowany wyłącznie przy pomocy myśli. Jednak technologia została opracowana przez uczonych z Nankai University w Tiencinie we współpracy z chińskim producentem samochodów Great Wall Motor. Ciekawe czy Baidu zechce kiedyś połączyć autonomiczne samochody z możliwością obsługi pewnych funkcji dzięki "sile woli".

 

Obecnie samojeżdżące samochody są rozwijane przez takie korporacje jak Google, Toyota, Volvo czy Audi i mają w przyszłości pojawić się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Czy w Polsce też kiedyś doczekamy się takiej technologii?

 

 

Źródło: http://www.wired.com/2015/12/baidus-self-driving-car-has-hit-the-road/#slide-1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj