Chiny drukują domy w drukarce 3D w ciągu kilku godzin

Kategorie: 

Źródlo: Internet
Pochodząca z Chin firma budowlana WinSun Decoration Design Engineering, która znana jest ze stosowania druku 3D do tworzenia budynków, rozpoczęła masową produkcję domów. Ich mieszkania powstają w bardzo krótkim czasie.

 

Wysokość budynków, jakie mogą powstawać tą metodą, to 6 metrów, a więc jest to w zupełności wystarczające do budowy nawet piętrowych domów. Każda taka konstrukcja powstaje zaledwie w kilka godzin. Co najważniejsze, nowa technologia jest bardzo tania, bo wydrukowanie domu kosztuje równowartość jedynie kilka tysięcy dolarów. To ułamek kosztu jaki trzeba ponieść budując w konwencjonalny sposób.

Zdaniem twórców nowej metody budowy domów, ich technologia pozwala na tworzenie trwałych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska budynków. Firma WinSun Decoration Design Engineering planuje obecnie wejście na globalny rynek. Wkrótce otwierają swoje fabryki w 20 krajach świata. W tym roku mają jeszcze zbudować 20 zakładów pracy w Chinach i 15 za granicą.

 

 

Artykuł pochodzi ze strony: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika patrol

Wszystko idzie z duchem czasu

Wszystko idzie z duchem czasu tylko polska stoi. Sam troszkę drukuje tylko używam żywicy od 3d desingers ponieważ mają duży wybór kolorów a na tym mi szczególnie zależało bo chce poszaleć przy projektach a nie drukować z podstawowych kolorów. Ta technologia ma przyszłośc i będzie pędziła do przodu, jestem ciekawy gdzię skończy ;))

Skomentuj