Chiński inżynier zbudował i poślubił robota

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obecność robotów nie pozostaje bez wpływu na społeczeństwa. Niektórzy traktują je jako zabawki lub pomoc domowa. Jednak coraz częściej dochodzi do przypadków, w których ludzie postanawiają dosłownie związać się z robotem na całe życie i traktują go jak żywego człowieka.

 

Zheng Jiajia, pochodzący z Chin ekspert ds. robotyki i sztucznej inteligencji to przykład robotofila, który po prostu nie miał szczęścia z kobietami. Jego rodzina i znajomi zachęcali go aby znalazł sobie żonę, a skoro nie potrafił tego dokonać to postanowił ją sobie zbudować - własnoręcznie.

Jiajia zaprojektował i zbudował robota-kobietę, której nadał imię Yingying, a następnie poślubił ją w trakcie skromnej ceremonii. Jego "kobieta życia" potrafi rozpoznawać chińskie znaki i wypowiadać tylko niektóre słowa, dlatego Jiajia będzie ją ulepszał. Zacznie od nauki chodzenia i wykonywania typowych domowych obowiązków.

 

Jeszcze kilka lat temu niejedna osoba mogłaby się oburzyć na samą wieść o ślubie człowieka z maszyną. Jednak dziś coraz więcej ludzi deklaruje, że randki z robotami nie byłyby dla nich żadnym zaskoczeniem. Roboty powstają zresztą na wzór człowieka - im bardziej są zaawansowane, tym bardziej przypominają nas samych. W ekstremalnych przypadkach zdarza się, że człowiek może się z nimi utożsamiać, nawiązywać bliski kontakt a nawet brać ślub, co w kolejnych latach, wraz z rozwojem technologicznym, stanie się wręcz normalne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj