Chińscy naukowcy oświadczyli, że są gotowi klonować zwierzęta i ludzi

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Alison J-B/CC BY-NC-ND 2.0
W Chinach powstaje właśnie największa na świecie fabryka klonowania - uogólniając - istot żywych. Pierwsze plany zakładają masowe klonowanie bydła do celów spożywczych lecz z czasem, gdy pojawi się zgoda ze strony społeczeństwa i świata naukowego, w fabryce tej powstanie pierwszy w historii sklonowany człowiek.

 

Prace nad nową fabryką prowadzi koncern Boyalife Group, który współpracuje z Chińską Akademią Nauk oraz południowokoreańską firmą Sooam. Już w ciągu następnych 7 miesięcy naukowcy rozpoczną klonowanie bydła a za kilka lat, fabryka będzie produkować milion sztuk rocznie. W ten sposób planuje się zapewnić żywność dla rosnącej populacji Chin.

 

W rzeczywistości klonowanie bydła, jak powiedział sam dyrektor generalny Boyalife Group Xu Xiaochun, będzie dopiero początkiem. Fabryka będzie z czasem klonować konie wyścigowe pełnej krwi a także psy policyjne, zwierzęta domowe oraz małpy, które posłużą do badań nad chorobami.

 

Według naukowców, zakład będzie posiadał bardzo zaawansowaną technologię która umożliwi nawet klonowanie ludzi. Xu Xiaochun powiedział, że z czasem eksperymenty będą prowadzone również na człowieku, ale na dzień dzisiejszy klonowanie ludzi nie wchodzi w grę. Chińczycy spodziewają się ostrej reakcji społeczeństwa.

 

Jednak to wcale nie oznacza, że uczeni nigdy nie rozpoczną badań nad klonowaniem ludzi. W rzeczywistości, Boyalife Group weźmie taką możliwość pod uwagę ale dopiero gdy społeczeństwo zacznie postrzegać technikę klonowania jako zdobycz cywilizacyjną, przeznaczoną do celów reprodukcyjnych. Oczywiście ma to też swoje negatywne strony. Klonowanie ludzi przede wszystkim zmniejszyłoby poszanowanie dla ludzkiego życia i mogłoby zostać wykorzystane np. dla korzyści finansowych (produkcja niewolników) lub militarnych (produkcja "mięsa armatniego").

 

 

Źródło: https://www.yahoo.com/news/china-clone-factory-scientist-eyes-human-replication-061141389.html

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika diamond

a niech klonuja. Nie tyle co

a niech klonuja. Nie tyle co ludzi a to co maja w mozgu. Niech klonuja umysly geniuszy, bo takich swiat potrzebuje a nie sterty obibokow i polglowkow ktorych na swiecie jest ponad 90% calej populacji.

Portret użytkownika A.i

Nas Ziemian :p nic nie musi

Nas Ziemian Język nic nie musi interesowac ,jedynie technologia zywnosci i rozwijanie A.I. Reszta w zyciu to dodatki moga byc zbedne. Kiedys juz zucilem teoria" ze ludzkosc roztrwania energie ,czyli wszystkie nauki wszystko co robimy robi sie dla wygod wlasnych ,a gdyby to przelac na jeden cel swiatowy rozwoj syntetycznego mozgu wkoncu byc moze i niesmiertelnosc , ogarnelibysmy wszystko wraz z przestrzenia kos. To jest tylko "hipoteza" ale... moze mam racje . W kazdym razie ja jestem zwolennikiem ,wyznawca tego jedynego kierunku tej dziedziny Smile

Skomentuj