Chińscy naukowcy opracowali nanoroboty, które skutecznie eliminują nowotwory

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nanoroboty są przyszłością medycyny. Przekonali nas o tym chińscy naukowcy, którzy stworzyli i zademonstrowali nanomaszyny zdolne do usuwania nowotworów. Testy na organizmach żywych potwierdziły ich skuteczność.

 

Autonomiczne nanoroboty zostały opracowane dzięki specjalistom z Narodowego Centrum Nanonauki i Technologii (NCNST). Są to niewielkie zrobotyzowane systemy DNA, które są niewidoczne gołym okiem – posiadają zaledwie 90 nanometrów długości.

 

Nanoroboty te zostały zaprogramowane z pomocą tzw. aptamerów DNA i można je wyposażyć w trombinę - enzym, który powoduje krzepnięcie krwi w naczyniach krwionośnych. Nanomaszyny po wprowadzeniu do organizmu samodzielnie poszukują guzy, wnikają w nie i w ich wnętrzu uwalniają trombinę. Dzięki temu nowotwory zostają odizolowane od reszty organizmu i tracą dostęp do krwi. Innymi słowy – nowa technologia pozwala „zagłodzić” raka.

Co ważne, nanoroboty zostały wykonane z naturalnych biodegradowalnych materiałów, które usuwają się z organizmu po zakończeniu swojej misji. W przeciwieństwie do chemioterapii i radioterapii, nowa metoda walki z nowotworami nie jest szkodliwa dla zdrowych komórek, czyli jest całkowicie bezpieczna.

 

Chińscy naukowcy po raz pierwszy przeprowadzili eksperymenty na żywych organizmach. Nanoroboty zlikwidowały lub znacznie pomniejszyły guzy u myszy w ciągu dni i tygodni. Testy przeprowadzano także na świniach, których fizjologia i anatomia jest zbliżona do ludzkiej. Teraz naukowcy współpracują z firmą biotechnologiczną celem przeprowadzenia badań przedklinicznych z nadzieją na jak najszybsze wprowadzenie nowej rewolucyjnej technologii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika suawco

Jeśli te nanoroboty naprawdę

Jeśli te nanoroboty naprawdę są tak skuteczne, to faktycznie godne nagrody Nobla, a nowotwory przstaną i zapewne także miażdżyca zostaną wyleiminowane, co łącznie z naprawę DNA przez CRISP, da ludziom wieczną młodość, a umierać będą tylko w wypadkach i katastrofach.

Portret użytkownika ledek

Nie tak dawno pisałem, że

Nie tak dawno pisałem, że jedyna nadzieja w Chińczykach, by rozbic farmaceutyczną mafię przede wszstkim z USA, która ma w nosie nasze zdrowie, bo liczą się pieniądze za cytotoksyny i naświetlania. Maja one niestety więcej działań ubocznych niz leczniczych, a ich działanie polega na zasadzie, co wcześniej otrujemy; raka czy człowieka. Niektóre z OPATENTOWANYCH specyfików potrafią przebic cenę produktów o 20 tys. procent. 

Portret użytkownika mateus

Mafia farmaceutyczna zrobi

Mafia farmaceutyczna zrobi wszystko, żeby tej metody niezalegalizować w Europie i USA. Pojawią się fake newsy i zafałszowane badania które nietrudno będzie propomować zważywszy na opinie jaką mają Chiny w sferze łamania praw człowieka. Z metody tej będzie jednak można skorzystać - w Chinach. 

Skomentuj